Son Dakika Haberleri: Vali Karaloğlu'ndan, Gençlik Kampı'ndaki Öğrencilere Ziyaret

Vali Karaloğlu'ndan, Gençlik Kampı'ndaki Öğrencilere Ziyaret

7 yıl önce

Van Valisi Münir Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu ile Gevaş'taki Gençlik Kampı'nda 1 haftlakı kampa giren kız öğrencileri ziyaret etti.

Vali Karaloğlu'ndan, Gençlik Kampı'ndaki Öğrencilere Ziyaret, System.String[]
Van Valisi Münir Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu ile Gevaş'taki Gençlik Kampı'nda 1 haftlakı kampa giren kız öğrencileri ziyaret etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne tesiste kamp yapan öğrencileri, Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak, Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Aslan Sinir ile ziyaret eden Karaloğlu, öğrencilerle sohbet ederek, iftar sofralarına konuk oldu.

Gençlik Kampı'nda şimdiye kadar 3 bin öğrencinin yararlandığını ifade eden Karaloğlu, İl Müdürlüğü tarafından bu yıl yapılan 5. kamp olduğunu söyledi.

kurdukları 70 kadar konteynerle kapasiteyi 210 kişiye çıkardıklarını dile getiren Karaloğlu, amaçlarını daha çok öğrencinin bu kamptan yararlanması olduğunu kaydetti. Kampta Van'ın yanı sıra Muş ve Bitlis'ten öğrencilerin katıldığını anlatan Karaloğlu, şunları bildirdi:

"Çocuklarımız bir haftalık kam süresince hem dinlenecekler, hem tatil yapacaklar hemde sosyal kültürel ve sportif etkinlikler yapacaklar, kitap okuyacaklar. Çocuklarımız kam süresince diğer illerden gelen akranlarıyla kaynaşacaklar. Depremi yaşayan Vanlı çocuklarımız böylece deprem psikolojisinden de bir nebze olsun çıkmış olacaklar."

Vali Karaloğlu, çocukların kamptan son derece memnun olduklarını belirterek, bu kamptan daha fazla öğrencinin istifade etmesi için gayret göstereceklerini söyledi.

Muhabir: Necat Hasar

Yayıncı: Yahya Öylek - VANSemt Pazarında Satılan Hazır Mezarları Görenler Şaşırıp Kaldı Günde 25 Litre Su İçen 66 Yaşındaki Kadın, Hayat Hikayesiyle Ağızları Açık Bıraktı! Tuvaletin Duvarına Yazılan Taciz İddiası, Üniversiteyi Karıştırdı