Vali Kızılcık: Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur - Son Dakika

Vali Kızılcık: Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur

12.01.2012 14:15
Vali Kızılcık: Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur, System.String[]

Trabzon Valisi Dr.Recep Kızılcık, gazetecilerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, gazetecilerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

Vali Kızılcık, Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Trabzon'da görev yapan medya mensupları onuruna verdiği yemekte yaptığı konuşmada, "Basın mensupları bir bakıma idarenin toplumdaki müesseselerin yapmış olduğu icraatların, eylemlerin kamuoyu tarafından görülebilmesi ve anlaşılabilmesi için, değerlendirmelerin bir bakıma alt tarafından yapılması için, tarafsızca ayna tutan, demokrasinin, ifade ve düşünce özgürlüğünün gelişmesi için çok önemli katkılar sağlayan meslek mensupları olarak görev icra ediyor." dedi.

Gazetecilerin bu anlamda demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduklarını ifade eden Kızılcık, şöyle devam etti: "Yönetim anlamında karanlık dönemlere baktığımızda buna paralel basın özgürlüğünün ifade ve düşünce özgürlüğünün de aynı şekilde karartıldığını ve kısıtlandığını görmekteyiz. Ne zaman bu saydığım özgürlüklerde gelişme yaşandığında aynı şekilde idarede de, toplumda da aynı gelişme ve aydınlanmanın yaşandığını görmekte ve böylece toplumun daha mutlu, geleceğinden daha ümitli, yarınlara daha ümit var bakan bir yapı arz ettiğini görmekteyiz."

Türkiye'de hem yazılı hem görsel basının her geçen gün geliştiğini anlatan Kızılcık, buna paralel olarak Trabzon basınının da son derece dinamik ve özgür yapısıyla bürokrasinin daha şeffaf, daha etkin ve daha vatandaş odaklı hizmet etmesi için görev yaptığını sözlerine ekledi.

Vali Kızılcık: Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Vali Kızılcık: Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cinsel taciz iddiasıyla dayak yiyip kaçmaya çalıştı! 6 metre yükseklikten beton zemine düştü 10:31 Cinsel taciz iddiasıyla dayak yiyip kaçmaya çalıştı! 6 metre yükseklikten beton zemine düştü Marmaris'teki yangını çıkardığı iddia edilen çocukların sorgusu için pedagogların karakola gelmesi bekleniyor 10:21 Marmaris'teki yangını çıkardığı iddia edilen çocukların sorgusu için pedagogların karakola gelmesi bekleniyor Genç kadını sokak ortasında dövdüler! Şiddet anları kameralarda 10:15 Genç kadını sokak ortasında dövdüler! Şiddet anları kameralarda
Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü 10:07 Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü "Geliyorum beyler" oldu Son Dakika! Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Kandil, Gara ve Hakurk'ta PKK hedefleri imha edildi 10:00 Son Dakika! Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Kandil, Gara ve Hakurk'ta PKK hedefleri imha edildi Yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması için birçok ünlü isim Tema Vakfı'na bağış yapmaya başladı 09:56 Yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması için birçok ünlü isim Tema Vakfı'na bağış yapmaya başladı
Süreyya Yalçın, yanan ormanın dumanında poz verip paylaştı! Gelen tepkiler üzerine fotoğrafı kaldırdı 09:49 Süreyya Yalçın, yanan ormanın dumanında poz verip paylaştı! Gelen tepkiler üzerine fotoğrafı kaldırdı Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti? 09:34 Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti?
Advertisement