Vali Kolat'tan Kıdimder'e Ziyaret - Son Dakika

Vali Kolat'tan Kıdimder'e Ziyaret

26.11.2012 12:20
Vali Kolat'tan Kıdimder'e Ziyaret, System.String[]

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği'ni (KIDİMDER) ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği'ni (KIDİMDER) ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette İl Müftüsü Bekir Gerek, Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, Şube Müdürü Sahfet Issı, İl Vaizi Ömer Kayhan, Bahşılı İlçe Müftüsü Osman Solmaz, İlçe Vaizi Yusuf Özel, Balışeyh Müftüsü Hüseyin Yıldırım, Yahişihan İlçesi Vaizi Ersoy Koyuncu, Türk Diyanet Vakfı Sendikası Başkanı Musa Öksüz ve imamlar katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının toplumun vaaz geçilmez unsurları olduğunu ifade eden Vali Kolat, Türkiye'nin demokratikleşme yolunda sivil toplum güçlerine her zaman ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kolat, "Sivil toplumun hem örgütsel yaşam olarak hem demokratik yönetim tarzı olarak beraber düşünülmesi gerekir. Sivil toplumlar dostluk ve arkadaşlıkların kurulduğu acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı ortak yerlerdir. Aktifliği sağlar içe dönük yaşantımızı dışsallaştırır. Gelişmemiş veya az gelişmiş ülkelerde her ne kadar boşa harcanan zaman olarak görülse de STK'lar insanların vakitlerini randımanlı ve yararlı bir şekilde geçirmesini sağlayan yerlerdir." dedi.

Derneklerini ziyaret eden Vali Kolat'a teşekkür ederek sözlerine başlayan KIDİMDER Başkanı Necati Karakuş, devlet büyüklerinin her zaman halkının yanında görmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

Vali Kolat'tan Kıdimder'e Ziyaret

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Vali Kolat'tan Kıdimder'e Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü