Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı - Son Dakika

Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı

15.09.2014 19:03

İstanbul Valisi Hüseyin Avni mutlu katıldığı 2014-2015 eğitim yılı açılışı töreninde 'Şimdi Okullu Olduk' şarkısını söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çocukların ilk ders heyecanına ortak oldu. Vali Mutlu çocukları neşelendirmek için “Şimdi Okullu Olduk” şarkısını söylerken, Başkan Topbaş velilere çeşitli uyarılarda bulundu.

Üç aylık yaz tatilinin ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen için 2014-2015 eğitim-öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Okulların başlamasıyla birlikte İstanbul’daki okullarda da törenler düzenlendi. Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'nda düzenlenen törene öğrenci ve velilerin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, öğrenciler halk oyunları gösterisi sundu.

Vali Mutlu bugün, törende 2 milyon 681 bin öğrencinin ders başı yaptığını hatırlatarak, dillerden düşmeyen "Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk, sevinçliyiz hepimiz, yaşasın okulumuz" dizelerini okudu. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da, kazasız belasız bir eğitim öğretim yılının geçirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, başarılı bir yılın gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Aile eğitiminden sonraki okul eğitiminin ikinci sırada geldiğini belirten Topbaş, velilere çeşitli uyarılarda bulundu. Topbaş, “Velilerimizin okulla iyi derecede ilişkiye girmesi gerekir. Eğer aileler evinizde okumuyorsanız, elinizde kitaplar yoksa çocuğunuzu okutamazsınız. Siz en büyük örneksiniz çocuklara” şeklinde konuştu. 

Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı
Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı
Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı
Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Vali Mutlu'dan 'Şimdi Okullu Olduk' Şarkısı - Son Dakika


Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Atamalarda mülakat yapılmayacak Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu