Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz - Son Dakika

Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz

12.01.2012 15:21
Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz, System.String[]

Isparta Valisi Memduh Oğuz, merkez ilçe ile Sav, Kuleönü ve Büyükgökçeli beldeleri mahalle muhtarlarıyla sohbet yemeğinde bir araya geldi.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, merkez ilçe ile Sav, Kuleönü ve Büyükgökçeli beldeleri mahalle muhtarlarıyla sohbet yemeğinde bir araya geldi. Vali Oğuz, telefonunun 24 saat açık olduğunu, muhtarlardan her türlü sıkıntıda kendisini aramasını istedi. "Eğer mahallenizde kıyıda köşede aç varsa lütfen bana bildirin." diyen Oğuz, "Mahallenizde bir garip, bir sıkıntıda olan, bir aç olan kim varsa vebali boynunuza, bu manada 24 saat vatandaşın emrindeyiz." dedi.

Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda konuşan Memduh Oğuz, bir garibin evinde bir avuç bulgurun kaynamaması durumunda yediklerinin kendilerine helal olmayacağını kaydetti.

Oğuz, şöyle devam etti. "Yani birisi 'Yarabbi bu gece bana sahip çıkacak biri yok mu?' dediği anda siz varsınız, arkanızda da ben varım. Doktorlar hizmetlerinde, sağlık hizmetlerinde de aynı şeklide. Vatandaş doktora gidemiyorsa biz vatandaşın ayağına gideriz. Özürlülere hizmette de aynı şeklide hareket edeceğiz."

Muhtarların idare hayatında önemli bir yerinin olduğunu ifade eden Oğuz, sorunları birlikte çözmek istediğini dile getirdi.

Okullarda bazı sorunlar olduğunu kaydeden Oğuz, bu konuda muhtarlarda biraz daha gayret göstermelerini istedi. Isparta'da devlet-vatandaş işbirliği ve hayır seveler aracılığıyla yapılan okullar konusunda zayıf olunmasından yakınan Vali Oğuz, şunları kaydetti: "Bunu biraz harekete geçirmemiz lazım. Bu il merkezinde de zayıf, ilçelerde de zayıf. Isparta'nın gerek burada oturan, gerekse iş hayatını dışarıda, başka illerde devam ettiren hayırseverleri var. Yenilenmesi gereken mekteplerimiz var, hayırseverlerimizi harekete geçirerek en az 5-6 okul yaptırmamız lazım."

Yapılan toplantıda duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Kınay da muhtarlar olarak Davraz Kayak Merkezi ile Çanakkale'ye düzenleyecekleri geziler hakkında Vali Oğuz'a bilgi verdi.

Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz
Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Oğuz: Evinde Bir Avuç Aşı Kaynamayan Garip Varsa Yediklerimiz Helal Olmaz - Son Dakika


Son Dakika

Eşiyle tartışan genç kadın kafasına sıktı, ölüm haberini alan yakınları damada saldırdı 23:37 Eşiyle tartışan genç kadın kafasına sıktı, ölüm haberini alan yakınları damada saldırdı Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'ndan uzun aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici 22:43 Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'ndan uzun aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu 22:38 Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu
Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı 22:21 Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı Kaza sonucu hastaneye kaldırılan adamı eli ve ayağından yatağa bağladılar 21:13 Kaza sonucu hastaneye kaldırılan adamı eli ve ayağından yatağa bağladılar PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz 20:57 PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz
Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan 19:46 Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan "Kısıtlamalar geri gelecek mi?" sorusuna yanıt: Şu an öyle bir seyir yok Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler 17:35 Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler
Advertisement