Vali Pehlivan "Toprak" Sergisinin Ön İzlemesine Katıldı - Son Dakika

Vali Pehlivan "Toprak" Sergisinin Ön İzlemesine Katıldı

2 yıl önce

Türk seramik sanatçısı Alev Ebuzziya’nın modern seramik formları ile geleneksel üretimi buluşturan eserlerinin yer aldığı “Toprak” sergisinin ön izlemesi Baksı Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Vali Pehlivan

Türk seramik sanatçısı Alev Ebuzziya'nın modern seramik formları ile geleneksel üretimi buluşturan eserlerinin yer aldığı "Toprak" sergisinin ön izlemesi Baksı Müzesi'nde gerçekleştirildi.


Sergi tanıtımına Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Seramik Sanatçısı Alev Ebuzziya ve ulusal medya kuruluşlarından temsilciler katıldı. Kemal Servi Koleksiyonu'ndan sanatçıya ait çeşitli eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Pehlivan, sergi küratörü Haldun Dostoğlu ve Alev Ebuzziya'dan bilgiler aldı.


Baksı Müzesi'nin böyle kıymetli bir sergiye ev sahipliği yapmasının önemli ve memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Pehlivan, "Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı kültür sanat ödülüne layık görülen, bu bağlamda müzecilik alanında ulusal ve uluslararası pek çok ödül sahibi olan Baksı Müzesinin Bayburt İlimizde olması, böylesi değerli sergilere ev sahipliği yapması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Baksı Müzesi'nde bugün ön izlemesi gerçekleştirilen ve yakında resmi açılışı yapılacak olan "Toprak" sergisini görmeleri için Bayburtlu hemşerilerimiz başta olmak üzere herkesi Bayburt'a ve Baksı Müzesine davet ediyoruz. Bu faaliyete ev sahipliği yapan başta Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan olmak üzere katkı sağlayan büyün kişi be kurumlara ve özellikle bugün ön izlemesini gerçekleştirdiğimiz "Toprak" temalı sergisiyle modern seramik formları ile geleneksel üretimi bir araya getiren ve bunu ilimize taşıyan seramik sanatçısı Alev Ebuzziya ve koleksiyonunu paylaşan Kemal Servi'ye teşekkür ediyorum" dedi.


20 Haziran - 20 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergide sanatçının ismiyle özdeşleşen eserlerinden örnekler yer alıyor. - BAYBURT

Haber Yayın Tarihi: 21.06.2018 03:09 Kaynak: İHASon Dakika

İstanbul Havalimanı'nda yakalanan kuş kaçakçısına 95 bin lira ceza kesildi!
Stilist Eliz Sakuçoğlu, sevgilisiyle arabada öpüşürken görüntülendi Esra Erol, internetten tanıştığı adamla ilişkiye giren evli kadına fena patladı

Son Dakika Haberleri