Vali Şahin: 2012, Yatırımların En Fazla, En Güzel Yapıldığı Bir Yıl Olacak - Son Dakika

Vali Şahin: 2012, Yatırımların En Fazla, En Güzel Yapıldığı Bir Yıl Olacak

01.01.2012 19:05
Vali Şahin: 2012, Yatırımların En Fazla, En Güzel Yapıldığı Bir Yıl Olacak, System.String[]

Vali Dursun Ali Şahin, 2012 yılının Giresun için dopdolu bir yıl olacağını, yatırımların en fazla, en güzel yapıldığı, parmakla gösterilecek bir yıl olacağını ifade etti.

Vali Dursun Ali Şahin, 2012 yılının Giresun için dopdolu bir yıl olacağını, yatırımların en fazla, en güzel yapıldığı, parmakla gösterilecek bir yıl olacağını ifade etti.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, 2012 yılı hedeflerini açıkladı. Şahin, Giresun'da 9 aydır görev yaptığını hatırlattı. 2011 yılı içerisinde Giresun'u tanımaya çalıştığını vurgulayan Şahin, "Artık tam olarak Giresun'u tanıdığımı söyleyebilirim. Şu ana kadar 94 köye ulaşabildim. Bütün ilçelerin tamamını dolaştım. Eksikliklerini tespit etme imkanını buldum. Beldelerin büyük kısmını dolaştım. Eksikliklerini tespit etme imkanını buldum. Artık tam olarak Giresun'u tanıdığımı söyleyebilirim." diye konuştu. 2011 yılını da değerlendiren Şahin, geçen senenin tam anlamıyla istediği düzeyde verimli geçmediğini aktardı. Şahin, "2011 yılının, tam anlamıyla verimli geçtiğini söylemem doğru olamaz. İli tanıma sürem, 2011 yılının yağmurlu olması bizim çalışmamızı engelledi." dedi.

Şahin, 2012 yılının atılım ve kalkınma yılı, Giresun için bir milat olacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "2012 yılı bir çok yatırımın başlaması veya bitirilmesi olacak. 2012 hedeflerimiz kaleye telefeğin tamamlanması, adanın herkese açılması, adadaki kazı çalışmalarının tamamlanıp turizme kazandırılması, kaledeki çalışmaların daha da hızlandırılması, kalenin yüzde 70'inin turizme kazandırılmasına uğraşı sarf edeceğiz. Yaylalardaki çalışmalarımız sürecek. 20 yaylada imar planları halkımızın hizmetine sunacağız. Belki yapım çalışmalarına tam anlamıyla başlamayabiliriz ama imar çalışmalarını bu yıl içinde tamamlayacağımızı umuyorum."

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vali Şahin: 2012, Yatırımların En Fazla, En Güzel Yapıldığı Bir Yıl Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Aşka gelen İdo'dan romantik sözler Arabası olmadığı halde hiç gitmediği şehirlerden trafik cezası geldi Fatih sondaj gemisi Karadeniz'deki yeni sondaj lokasyonu Türkali-2 kuyusuna ulaştı 12 yaşındaki kızının regl olduğunu söyleyince tepki çeken Ceyda'ya son söz eski eşten: Kızımı polemik konusu yaptırmam Emrecan Sabancı'nın dere yatağına saplanan lüks cipi traktörle kurtarıldı Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar Boşanan çiftin dedikodular üzerine yaptırdığı test herkesi şaşırttı! Bir baba iki DNA Başıboş köpeklerden korkan İzmirli adam çareyi köpek savarda buldu