Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti - Son Dakika

Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti

08.05.2016 14:06
Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti, System.String[]

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti. Vali Şahin, buradaki yaşlı kadınların anneler gününü kutladı. Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi.

8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Vali Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'ndeki anneleri ziyaret etti. Vali Şahin'i huzurevine gelişinde Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Samiha Şakir Huvurevi Müdürü Tuncer Yıldız ve diğer görevliler karşıladı.

Vali Şahin'e girişte Ayhan Pınar isimli huzurevi sakini tarafından ziyaret anısına, üzerinde iki muhabbet kuşu çizilen bir tablo hediye edildi. Daha sonra toplantı salonunda huzur evi sakinleri ile buluşan Vali Şahin, yaşlılara gül ve hediyeler verdi.

Salonda bulunan yaşlı kadınlarla sohbet eden Vali Şahin, onların anneler gününü kutladı. Annelerin kadim gelenekte de önde gelen değerli varlıklar olduğunu hatırlatan Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi.

Şahin şunları söyledi: "Anneler ayrıca bizim için toplumu yetiştiren, toplumu sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyan önemli köprülerdir. Sizler o bilgi birikiminizi, kendi anne babalarınızdan, dedelerinizden, ninelerinizden aldığınız bilgi ve tecrübeleri, geleneği göreneği, kültürü çocuklarınızın vasıtasıyla gelecek nesillere aktarıyorsunuz. Bunu da aslında ne iyi annelerimiz yapar. Çünkü anne çocuk doğduğundan itibaren ona öğretmenlik yapar. Çocuk her şeyi annesinden öğrenir, bizler her şeyi sizlerden öğreniyoruz. Dünyayı sizler okumaya çalıştık. Ahlakı erdemi, fazileti doğruyu, bir başkasına hayırlı olmayı yardım etmeyi, hep sizlerin o güzel tavsiyelerinde, ninnilerinde, bu güzel öğütlerinde bulduk."

Cihan Haber Ajansı'na konuşan yaşlı anneler ise tüm annelerin gününü kutladı. Leyla Özkan isimli yaşlı kadın "Benim kızım yok ki, bizim yok ne söyleyeyim ki. Anneler günü kutlu olsun." dedi.

Sevgi Coşkun isimli yaşlı anne de tüm annelerin gününü kutlayarak iyi niyet dileklerini dile getirdi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Emekli polis, iki kuruş için kağıt toplayıcısını pompalıyla kurşunladı Son Dakika! Erdoğan'dan "Restoran ve kafeler yeniden açılacak mı?" sorusuna yanıt: Esneme olabilir, Kabine'de gündeme alacağız Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş