Vali Şahin Uluslararası Dergi Fuarı'nı Ziyaret Etti - Son Dakika

Vali Şahin Uluslararası Dergi Fuarı'nı Ziyaret Etti

10.05.2018 15:42
Vali Şahin Uluslararası Dergi Fuarı'nı Ziyaret Etti, System.String[]

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union - WPU) tarafından düzenlenen "9. Uluslararası Dergi Fuarı"nı ziyaret etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union - WPU) tarafından düzenlenen "9. Uluslararası Dergi Fuarı"nı ziyaret etti.

Şahin, "Çocuk Dergiciliği" temasıyla Sirkeci Tren Garı'nda gerçekleştirilen fuarda, farklı alanlarda yayın yapan dergilerin stantlarında incelemelerde bulundu.

Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin ve fuarın onur konuğu dergisi "İtibar"ın genel yayın yönetmeni İbrahim Tenekeci ile fuarı gezen Vali Şahin, uğradığı stantlardan dergi satın aldı.

Katılımcılarla bir süre sohbet eden İstanbul Valisi Şahin, ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Çok daha ileriye gitmemiz gerekiyor"

Ziyaret sonrası AA muhabirine açıklama yapan Şahin, şunları kaydetti:

"Türkiye ve yurt dışından gelen birbirinden farklı ve değerli dergileri gölmüş olduk. İbrahim Tenekeci Bey ile gezmek de ayrıca öğretici oldu. Sağ olsun bize mihmandarlık yaptı. Bilmediğimiz, tanımadığımız dergiler vardı ama fuar geldiği nokta itibarıyla sevindirici. Bayağı bir gelişme sağlanmış, yalnız yeterli değil. Hem dergicilik hem yazın hayatı konusunda çok daha ileriye gitmemiz gerekiyor."

Fuara bu yıl kültür, sanat, çocuk, mizah, tarih, edebiyat, ekonomi, gençlik gibi alanlarda Türkiye'den yaklaşık 500, yurt dışından ise 25 ülkeden 150'den fazla dergi katılıyor.

Dünyanın "ilk ve tek" dergi fuarı olma özelliğini taşıyan "9. Uluslararası Dergi Fuarı", 13 Mayıs'ta sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Şahin Uluslararası Dergi Fuarı'nı Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Messi durdu durdu Manchester City'e patladı! İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları 00:34 Messi durdu durdu Manchester City'e patladı! İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları Aslan ile köpeği aynı kafese bıraktılar! Sonrasında olanlara kimse inanamadı 00:04 Aslan ile köpeği aynı kafese bıraktılar! Sonrasında olanlara kimse inanamadı Kendi ölüm tarihini bilen kahin Nostradamus, dünyanın sonu için de gün vermiş 23:13 Kendi ölüm tarihini bilen kahin Nostradamus, dünyanın sonu için de gün vermiş
Prof. Akçalı, Sinovac ve Biontech aşısının karşılaştırmalı araştırma sonuçlarını açıkladı 22:54 Prof. Akçalı, Sinovac ve Biontech aşısının karşılaştırmalı araştırma sonuçlarını açıkladı İlk kez görüntülendiler! Bilal Yiğit Koçak, milli atletle aşk yaşıyor 20:54 İlk kez görüntülendiler! Bilal Yiğit Koçak, milli atletle aşk yaşıyor Video kısa sürede viral oldu! Kavga eden kızların bikinisi düştü, erkekler tempo tuttu 20:24 Video kısa sürede viral oldu! Kavga eden kızların bikinisi düştü, erkekler tempo tuttu
Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı 18:05 Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı Yunan basınının iddiası ortalığı karıştırdı: Türkiye'nin yeni savaş uçağı Rus yapımı 15:28 Yunan basınının iddiası ortalığı karıştırdı: Türkiye'nin yeni savaş uçağı Rus yapımı "Su-75 Checkmate" olacak
Advertisement