Vali Sodan'dan 'Karne' Mesajı - Son Dakika

Vali Sodan'dan 'Karne' Mesajı

19.01.2012 16:49
Vali Sodan'dan 'Karne' Mesajı, System.String[]

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, 2011-2012 eğitim öğretim yarıyıl tatili ile ilgili öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben mesaj yayınladı.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, 2011-2012 eğitim öğretim yarıyıl tatili ile ilgili öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben mesaj yayınladı.

Vali Ramazan Sodan yarıyıl nedeniyle yayınladığı 'karne' mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çocuğun karnesi anne baba için de eksikleri gösteren bilgidir. Öncelikle çocuğunuzun başarısızlık nedenlerini tespit edin. Daha sonra aileler çocuğun yaşadığı üzüntüleri bitirip, çözüm üretmelidir. Kötü karne getiren çocuğunuza asla kızmayın, suçlamayın. Onu tehdit etmeyin, bağırma, dövme ve cezalandırma gibi onur kırıcı davranışlardan kesinlikle uzak durun, başarı ve başarısızlık durumunda heyecanınızı fazla dışa vurmayın. Öncelikle karnede gördüğünüz iyi notlar üzerinde durum ve memnuniyetinizi dile

getirin. Kırık notlara ilişkin ifadelerinizi özenle seçin, kesinlikle kıyaslama yapmayın. Arkadaşının karnesinin daha başarılı olduğunu söyleyip, arkadaşıyla kıyaslama yapmak son derece yanlıştır. Bunun yerine bir sonraki dönem düzeltme fırsatı olduğunu söyleyin.

Kıymetli öğretmenler, ülkemizin ve cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, ders ve ödev etkinliklerinin dışında okuma, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Öğretmenler olarak yaptıklarımızı, yapmak isteyip de yapamadıklarımızı, varsa hatalarımızı, bunların ışığında gelecek öğretim döneminde nasıl daha faydalı olabileceğimizi bir kez daha gözden geçirin.

Sevgili öğrenciler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda sizler yükselteceksiniz. Unutmayın tembel öğrenci yoktur, okumanın bilincinde olmayan çalışmayan öğrenci vardır. Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız.

Sonuçta hedefinize ulaşırsınız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum." - ADIYAMAN

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vali Sodan'dan 'Karne' Mesajı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Merkez Bankası'nın resmi rezervleri yüzde 4,9 azaldı Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor