Son Dakika Haberleri: Vali Topaca 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nı Gezdi

Vali Topaca 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nı Gezdi

2 yıl önce

Ankara Valisi Ercan Topaca, hain darbe girişiminin yıldönümünde Mamak Belediyesi tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitleri Anıtı’nı gezdi.

Vali Topaca 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nı Gezdi, System.String[]
Ankara Valisi Ercan Topaca, hain darbe girişiminin yıldönümünde Mamak Belediyesi tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nı gezdi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, hain darbe girişiminin yıl dönümünde Mamak Belediyesi tarafından yapılan ve halkın cesaretini simgeleyen 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'nı gezdi. Vali Topaca'ya anıt hakkında bilgi veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız dedi.

Bu memleket kimsesiz değil

Tankların durdurulduğu Mamak Caddesi üzerinde 15 metre yüksekliğinde inşa edilen anıtın simgesel özelliklerini Ankara Valisi Ercan Topaca'ya anlatan Akgül, "O gece kolumuzu, kanadımızı budamak, kırmak istediler. Fakat o karanlık gecede kahraman gazilerimiz ve o gün canını feda eden şehitlerimiz, bu memleketin kimsesiz olmadığını gösterdiler" dedi.

Darbe gecesinin her ayrıntısına yer verildi

15 metre yüksekliğinde inşa edilen bu özel yapı, Ankara ve İstanbul'da şehit olan 249 vatandaş birer yıldızla temsil ediliyor. Darbe girişimi gecesinin her ayrıntısına yer verilen anıtta, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in birebir heykeli Türk Bayrağı önünde vatan nöbetine devam ediyor. Dört köşesi bulunan anıtın diğer yüzlerinde ise tankların önüne yatan Metin Doğan'ın kabartma heykeli, kamyonetiyle meydanlara insan taşıyan Şerife Boz'un kabartma heykeli ve o gece şehit olan 10 Mamaklı vatandaşın kabartma heykelleri bulunuyor. - ANKARAÜnlü Futbolcu Hakan Çalhanoğlu Boşanmak Üzere Olduğu Eşiyle Barıştı 4 Milyondan Fazla Kişiyi İlgilendiren Yemek Kartı Düzenlemesi Yarın Başlıyor

Son Dakika! CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: İYİ Parti'nin Ardından Saadet Partisi ile de Görüşeceğiz