Son Dakika Haberleri: Vali ve Belediye Başkanından Hayvan Pazarına Çıkarma

Vali ve Belediye Başkanından Hayvan Pazarına Çıkarma

20 gün önce

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarılan kurbanlıkların bulunduğu hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

Vali ve Belediye Başkanından Hayvan Pazarına Çıkarma, System.String[]
Bolu Valisi  Aydın Baruş ve  Bolu Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz,  Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarılan kurbanlıkların bulunduğu hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

Kurban Bayramı'nın arefe gününde Vali Baruş ve Başkan Yılmaz, Karacaağaç Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarında incelemelerde bulunarak, hem vatandaşlarla hem de satıcılarla sohbet etti. Hayvan yetiştiricilerinin verdikleri emeklerin karşılığını alamadıklarında hayal kırıklığı yaşadığını ve dileklerinin böyle bir hayal kırıklığı yaşanmaması olduğunu söyleyen Vali Baruş, "Vatandaşlarımız da hayvan alırken kendi bütçelerinin hesabını yapıyorlar. Ama şunu da unutmayalım yetiştiricilerimiz zahmetli koşullarda bu hayvanları yetiştiriyorlar. O yüzden pazarlık yaparken onların da emeklerini düşünelim" dedi.

Hayvan pazarında incelemelerde bulunduktan sonra bayram boyunca alınan trafik tedbirleri hakkında da bilgi veren Vali Baruş şunları söyledi:

"Trafik kazalarında öneli bir azalma var. Tatilin ilk beş gününde geçen yılların ortalamasına göre yüzde 50'lerin üzerinde yüzde 90'lara kadar azalmalar var. Bu sevindirici bir olay. Vatandaşlarımızın trafik konusunda duyarlılığının arttığını gösteriyor. Bu yıl İçişleri Bakanlığımızı'n da bu konuya ayrıca bir önem vermesiyle birlikte denetlemeler arttı." - BOLU

Ünlü Şarkıcı Serkan Kaya, Flört Etmek İçin Attığı Mesaja Aldığı Cevapla Rezil Oldu Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor
Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Irak'a Sert Mesajlar