Vali Yardımcısı ile Basın İl Müdürünün Kavgası Mahkemelik Oldu - Son Dakika

Vali Yardımcısı ile Basın İl Müdürünün Kavgası Mahkemelik Oldu

05.01.2012 15:11
Vali Yardımcısı ile Basın İl Müdürünün Kavgası Mahkemelik Oldu, System.String[]

Bitlis Vali Yardımcısı S.Ç.'nin eşi, koruması, sekreteri ve muhasebe memuru valilikte kahvaltı yaparken, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü V.G.tarafından fotoğrafları çekildi.

Bitlis Vali Yardımcısı S.Ç.'nin eşi, koruması, sekreteri ve muhasebe memuru valilikte kahvaltı yaparken, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü V.G. tarafından fotoğrafları çekildi. Buna sinirlenen Vali Yardımcısı S.Ç., iddiaya göre V.G'ye tepki göstererek kafa attı. V.G. de Vali Yardımcısı'nın yüzüne yumrukla vurdu. Adliyeye yansıyan olayla ilgili hazırlanan iddianamede Vali Yardımcısı S.Ç.'ye 'basit yaralama' suçundan 1 yıl, olaydan sonra başka göreve atanan İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü V.G. hakkında ise özel hayatın gizliliğini ihlal ve basit yaralama suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bitlis'te 21 Haziran 2011 günü meydana gelen olayda Vali Yardımcısı S.Ç., makam sekretaryasında kahvaltı yapan, aynı zamanda muhasebe bölümünde çalışan eşi F.Ç., sekreteri G.E., muhasebe memuru S.Ş. ve koruması M.Ç.'yi fotoğraflayan İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü V.G. ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle birlikte Vali Yardımcısı S.Ç., V.G.'ye kafa attı. V.G. de kendisine kafa atan Vali Yardımcısına yumruk atarak onu itti. Tarafların birbirlerinden şikayeti üzerine olay adliyeye yansıdı.

Sulh Ceza Mahkemesi'nde açılan davada Cumhuriyet Savcısı, Vali Yardımcısı S.Ç. hakkında 1 yıla kadar hapis istedi. Savcı, Vali Yardımcısı S.Ç.'nin bunu haksız tahrik altında yaptığını iddia ederek, cezanın dörtte üçünün indirilmesini talep etti. Cumhuriyet Savcılığı, fotoğrafları çeken V.G. hakkında ise özel hayatın gizliliğini ihlal ve basit yaralama suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istedi.

İDDİANAMEDEKİ İDDİALAR

Başsavcılığın hazırladığı iddianamede, olay günü Bitlis Vali Yardımcısı S.Ç.'nin makamının sekretaryasında sekreteri G.E., muhasebe servisinde görevli S.Ş., eşi F.Ç. ile koruması M.Ç.'nin birlikte kahvaltı yaptığı belirtildi. Basın Halkla İlişkiler Müdürü V.G.'nin, kahvaltı yapanların fotoğraflarını çektiği kaydedilen iddianamede, durumdan rahatsız olan muhasebe servisi memuru F.Ç.'nin, durumu eşi Vali Yardımcısı S.Ç.'ye bildirdiği kaydedildi. Koruma M.Ç. de Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne giderek, fotoğraf makinesinde ve bilgisayardaki fotoğrafları sildi.

BİRİ KAFA, DİĞERİ YUMKUR ATTI

İddianamede, Vali Yardımcısı S.Ç. önemli bir toplantıyı terk ederek, Bitlis Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü önünde bekleyen V.G.'nin koluna girerek, neden fotoğraf çektiğini sordu. V.G.'nin basın mensubu olduğunu, istediği fotoğrafı çekebileceğini söylemesi üzerine arbede yaşandığı kaydedildi. Vali Yardımcısı S.Ç.'nin V.G.'nin yüzüne kafa attığını itiraf ettiğinin belirtildiği iddianamede, bunun üzerine V.G.'nin de S.Ç.'nin yüzüne yumruk attığı iddia edildi. Araya giren polislerin kavgayı ayırdığı ve her iki tarafın da, 'basit tıbbi müdahaleyle giderilecek şekilde yaralandığı' yönünde aldığı raporla, karşılıklı şikayetçi olduğu kaydedildi.

İddianamede, müşteki ve şüpheli olan V.G.'nin birden fazla kişinin fotoğrafını çekerek TCK'nın 134'üncü maddesi uyarınca 'özel hayatı ihlal etmek' suçundan 3 yıla kadar ile 86'ncı madde uyarınca 'basit yaralama' suçundan ise 1 yıla kadar olmak üzere 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

HAKSIZ TAHRİK ALTINDA KAFA ATTI

Müşteki şüpheli S.Ç.'nin ise basit yaralama suçundan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. İddianamede S.Ç.'nin eşinin içinde bulunduğu grubu fotoğraflayarak özel hayatın gizliliğini ihlal ederek, suçu haksız tahrik altında işlediği için cezanın dörtte 3'ünün düşürülmesini talep etti. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

GÖREVİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bu arada kahvaltı fotoğrafı çektiği için Vali Yardımcısı S.Ç.'nin kavga ettiği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü V.G. olaydan hemen sonra İl Tarım Müdürlüğü'ne sürülmüştü. Şimdi de hakkında 4 yıl istenen V.G.'nin daha önce birçok basın kuruluşunda çalıştığı ve sürekli sarı basın karttı sahibi olduğu öğrenildi. - Van

Vali Yardımcısı ile Basın İl Müdürünün Kavgası Mahkemelik Oldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Vali Yardımcısı ile Basın İl Müdürünün Kavgası Mahkemelik Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Aydın'da esrarengiz olay! Arılar, Arapça yazılar yazıp kovanlarını terk ediyor