Son Dakika Haberleri: Validen Referandum Günü Sosyal Medyadan Paylaşılan 'Tüfekli Fotoğraf' İçin Açıklama

Validen Referandum Günü Sosyal Medyadan Paylaşılan 'Tüfekli Fotoğraf' İçin Açıklama

4 ay önce

Muş Valisi Yavuz, referandum günü elinde tüfekle fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan şahıs için, "Güvenlik görevlisi değil, korucumuz değil. Fotoğrafın o saatte çekildiğine dair belge yok" dedi.

Muş Valisi Seddar Yavuz, Dağdibi köyünde elinde tüfekle fotoğraf çektiren ve bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşan şahıs konusuna ilişkin soruyu yanıtladı. Yavuz, "O fotoğrafın o saatte (referandum günü) çekildiğine dair elimizde bir bilgi, belge yok. Yani kaybedince çamura yatmak denir buna açıkçası" diye konuştu.

"O SAATTE ÇEKİLDİĞİNE DAİR BELGE YOK"

Fotoğrafın, ne zaman çekildiğinin belli olmadığını ifade eden Vali Seddar Yavuz, "O şahıs güvenlik görevlisi değil, korucumuz değil, bizim herhangi bir güvenlik görevlimiz değil. O fotoğrafın o saatte çekildiğine dair elimizde bir bilgi, belge yok.7 Haziran'da bu ülkede baskı yoktu da şimdi mi var? Bunlar tamamıyla dış güçlere hizmet eden yaklaşımlar. Yani kaybedince 'çamura yatmak' denir buna açıkçası. " dedi.
"İLK DEFA MI BU SONUÇ ALINMIŞ?"

Vali Yavuz, "Dağdibi köyüne baksınlar, ilk defa mı bu sonuç alınmış? Dağdibi köyünde geriye gidin 15 yıllık seçim sonuçlarına bakın, bütün seçim sonuçları benzerdir. Yani daha önceki seçimlerde Dağdibi köyünde irade böyle oluştu bu seçimde böyle oluştu denseydi, burada bir baskıdan bahsedilebilirdi. Oysa Yüksek Seçim Kurulunda bütün sonuçlar var. Sonuçlara baksınlar, Dağdibi köyü her zaman duruşu  Hasköy gibi olan bir memleketimiz, bizim köyümüz. Dolayısıyla bu tür bahanelere sığınmanın bir anlamı yok" ifadelerini kullandı.


BAYDEMİR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Dün  HDP grup toplantısında konuşan  Osman Baydemir, söz konusu fotoğrafın  Muş'un  Hasköy ilçesine bağlı Dağdibi köyünde çekildiğini belirterek, "Yurttaşlarımız silahların gölgesinde sandığa gitti" demişti.


İstanbul 5 Dakika İçinde Karanlığa Gömüldü Meteoroloji'den 5 İl İçin Şiddetli Yağış ve Sel Uyarısı
AKOM Saat Verdi! İstanbul'da Gece 3'ten Sonra Şiddetli Yağmur Geliyor