Vali Yerlikaya öğretmenler huzurevini ziyaret etti - Son Dakika

Vali Yerlikaya öğretmenler huzurevini ziyaret etti

31.12.2019 15:14
Vali Yerlikaya öğretmenler huzurevini ziyaret etti, System.String[]

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, öğretmenler huzurevini ziyaret ederek, burada kalanların yeni yılını kutladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, öğretmenler huzurevini ziyaret ederek, burada kalanların yeni yılını kutladı.

Üsküdar'daki Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevine gelen Yerlikaya, yaşlılarla sohbet ederek, karanfil ve çeşitli hediyeler verdi.

Öğretmenliğin güzel ve kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Yerlikaya, "İstanbul'da 2 milyon 819 bin öğrencimizin öğretmenleri ve hocaları olan meslektaşlarınızın hepsinin sizlere selam ve hürmetleri var. Allah, sağlık ve uzun ömür versin." dedi.

Yerlikaya, huzurevindeki 64 yıllık evli çift Melahat-Orhan Şide çiftiyle sohbet etti. Vali Yerlikaya'nın, evliliklerinin uzun sürmesinin sırrını sorduğu çift, sabır hoşgörü ve sevginin önemine işaret etti.

95 yaşındaki huzurevi sakini emekli öğretmen Zerrin Köksal'la da bir süre sohbet eden Vali Yerlikaya, "Benim bir önerim var. Burada bulunan hocalarımız liseleri ziyaret edip öğrencilere ders anlatsınlar. İlk başta da Zerrin Hocamızı yazalım. Gelmek isteyen hocalarımız, gençlere hayat dersi vermiş olacak. Ben de Zerrin hocamla beraber sınıfa gideceğim." dedi.

Vali Yerlikaya, daha sonra huzurevi sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul Valiliği Üsküdar Hasan Tan Çocuk Yuvasını da ziyaret eden Yerlikaya, çocuklarla sohbet edip birlikte yemek yedi.

Vali Ali Yerlikaya, çocuklara çeşitli hediyeler de dağıttı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Yerlikaya öğretmenler huzurevini ziyaret etti - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Özil'in imza törenine 132 basın mensubu akreditasyon başvurusu yaptı TikTok fenomeni genç, takipçilerini dumura uğrattı: 27 annem, 149 kardeşim var Son Dakika! İtalya'da Başbakan Giuseppe Conte ve hükümeti istifa etti Suriye'nin Al-Hasakah kentinde 5.2 büyüklüğünde deprem! Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman'da da hissedildi İki buçuk aylık bebeğini yastıkla boğan anneye müebbet hapis cezası verildi "Umarım ölene dek ülkeyi yönetir" diyen Sumudica'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan itirafı: Tanışmak çok istedim ama olmadı Evladının koli bandı ile boğarak öldürdüğü kadından geriye katıldığı programdaki görüntüleri kaldı İstanbul'un Esenyurt ve Fatih ilçelerinde yabancıların istisnalar hariç "ikamet izin başvuruları" sınırlandırıldı