Vali Yüksel'den TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Ziyaret - Son Dakika

Vali Yüksel'den TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Ziyaret

16.08.2013 11:16
Vali Yüksel'den TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Ziyaret

Ankara Valisi Yüksel: "Ankara'da sürdürülebilir kalkınma adına ne ararsanız fazlasıyla mevcuttur. Ankara'nın sanayisi, iş hayatı ve rekabet gücü gibi çok yönlü zenginliğinin farkına varılması temennimdir"

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 69. Genel Kurulu'nda başkanlığa yeniden seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Yüksel, TOBB'u ziyaretinde birlik çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hisarcıklıoğlu'nu ve yeni yönetimi tebrik eden Yüksel, TOBB'un çalışmalarını takdirle izlediğini ve her geçen gün daha da güçlenen oda ve borsalara Türkiye'nin geleceği adına büyük bir güven duyduğunu bildirdi.

Yüksel, Ankara'nın sorunlarının çözümünde TOBB ile daha etkin bir iş birliği yapacaklarını belirttiği ziyarette, şunları kaydetti:

"Ankara'da şimdi ve derhal yapılması gereken rekabet avantajının kullanılmasıdır. Bunu yapmanın yegane yolu da Başkentin destinasyon kalitesinin artırılmasıdır. Ankara'da sürdürülebilir kalkınma adına ne ararsanız fazlasıyla mevcuttur. Ankara'nın sanayisi, iş hayatı ve rekabet gücü gibi çok yönlü zenginliğinin farkına varılması temennimdir. Düşünen, araştıran ve bilişimle buluşan insanların yegane buluşma adresi Ankara'dır. Ankara'da Bilişim Vadisini kurmakta kararlıyız ve mutlaka başarmalıyız. TOBB'un bu anlamda ilgisine ve katkısına çok ihtiyacımız olduğunun bilinmesini isteriz."

Hisarcıklıoğlu da Yüksel'e destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin Türkiye'nin ve Ankara'nın aydınlık geleceğinin oluşmasına katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, ziyaretin sonunda Vali Yüksel'e Yunus Emre Külliyatı hediye etti. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Yüksel'den TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Ziyaret - Son Dakika


Advertisement