Vali Yurdakul, İşkur Kurslarını Ziyaret Etti - Son Dakika

Vali Yurdakul, İşkur Kurslarını Ziyaret Etti

07.09.2012 14:20
Vali Yurdakul, İşkur Kurslarını Ziyaret Etti, System.String[]

Vali Veysel Yurdakul, Tatvan'da Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce (İşkur) açılan mobilya, PVC ve kuaförlük kurslarını ziyaret etti.

Vali Veysel Yurdakul, Tatvan'da Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce (İşkur) açılan mobilya, PVC ve kuaförlük kurslarını ziyaret etti.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Yurdakul, bu tür projelerin gençlerin yaşama kazandırılması ve mesleki niteliklere kavuşması açısından güzel çalışmalar olduğunu söyledi.

Türkiye'nin temel sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken Yurdakul, şöyle konuştu:

"Bu projeleri çok önemli buluyorum. Çünkü ülkemizin temel sorunu işsizlik. Bundan daha önemli bir sorun da niteliksizlik. Dolayısıyla niteliksiz bir insanın, 'ben işsizim' demesi iktisadi anlamda işsizlik olmuyor. Bir nevi gizli işsizlik oluyor. Türkiye'nin bu temel sorununa el atan İşkur müdürümüze, bu ilçenin yöneticilerine, imkanı sağlayan iş yeri sahiplerine teşekkür ediyorum. Bu kursların tabanda gittikçe yayılmasını arzu ediyorum. Dileğimiz gençlerin aldığı kursların, onları meslek sahibi yapacak hale getirmesi."

Vali Yurdakul, incelemelerin ardından, kursiyerlerle tek tek ilgilenerek sıkıntılarını dinledi.

Muhabir: Yunus Okur

Yayıncı: Berin Arslan Çetin - BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali Yurdakul, İşkur Kurslarını Ziyaret Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın