Valiler Beyşehir'i Gezdi - Son Dakika

Valiler Beyşehir'i Gezdi

01.06.2013 15:03
Valiler Beyşehir'i Gezdi, System.String[]

01.06.2013 Emekli ve halen görevde olan merkez valilerinin de aralarında olduğu bir heyet, Beyşehir'i ziyaret etti.

Eşleriyle birlikte ilçeye gelen konukları, ziyarete eşlik eden Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, tarihi Eşrefoğlu Camisi önünde karşıladı.

Heyete tarihi mekanı ziyaretinde cami imam hatibi İsmail Efe tarafından tarihçesi hakkında bilgiler verildi. Kaymakam Başıbüyük ise, tarihi caminin UNESCO Dünya Kültür Mirası aday listesinde yer aldığını ve asıl listeye alınması konusunda Bakanlık tarafından yürütülen çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Heyetin arasında bulunan Beyşehirli merkez Valisi Ramazan Sodan ise açıklamasında, ziyaretçiler arasında hem çalışan ve görevde olan, hem de emekli valilerin olduğunu belirterek, Beyşehir'in hem tabiat güzelliği, hem de tarihi eserleri ile gün geçtikte ülke insanı tarafından tanındığına vurgu yaparak, "Dolayısıyla bu Eşrefoğlu Camisi bile görülmeye değer bir tarihi eserimiz. Valilerimiz Eşrefoğlu Camisinin tarihi bir mekan olduğunu duymuşlar. Buraya gezi yapmayı düşündüler. Biz de onlarla birlikte bu seyahate katıldık. Çok memnun kaldılar.Bu caminin Beyşehir için çok büyük bir hazine olduğunu söylediler" dedi.

Ankara'dan hızlı trenle Konya'ya gelen ardından Beyşehir ilçesi gezisine katılan heyet, tarihi mekanı ziyaretinin ardından Beyşehir Gölü'nde yat gezisine çıktı. - Konya

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Valiler Beyşehir'i Gezdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı