Van Büyükşehir Belediyesi Çatak'ta 6 köprü inşa ediyor - Son Dakika

Van Büyükşehir Belediyesi Çatak'ta 6 köprü inşa ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak-Konalga kara yoluna 6 köprü inşa ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Çatak'ta 6 köprü inşa ediyor, System.String[]

Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak-Konalga kara yoluna 6 köprü inşa ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, büyükşehir belediyesi, yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan köprü ve sanat yapılarını da Van'a kazandırıyor.

Çatak ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Sırmalı, Dokuzdam, Konalga, Narlı, Sugeldi mahallelerinin yapımı devam eden yeni kara yoluna 10 metre genişliğinde köprüler inşa ediliyor.

Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve AK Parti Çatak İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kumcu çalışmaların yürütüldüğü bölgede incelemelerde bulundu.

Kaymakam Çeçen, bölgede yapılan çalışmaları incelediklerini belirterek, "Yeni yolumuz tamamlandığında mahallelerimize ulaşım hem kısalacak hem de daha güvenli hale gelmiş olacak. Çatak halkı adına Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez'e ve Van Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

İlçenin Zeril bölgesinde yeni açılacak yol sayesinde mesafenin 22 kilometre kısalacağını aktaran Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ise aynı güzergah üzerinde 6 büyük köprü inşa ettiklerini söyledi.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan da kısalacak yol sayesinde mahallelinin bir çok sıkıntısının giderileceğini kaydederek büyükşehir belediyesine teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:19 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van Büyükşehir Belediyesi Çatak'ta 6 köprü inşa ediyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cem Yılmaz'dan esprili koronavirüs aşısı açıklaması: Aşıyı ya Acun bulacak ya da Nusret WhatsApp'a "çoklu cihaz desteği" özelliği geliyor! Ekran görüntüleri de paylaşıldı Koronavirüsten vefat eden hastanın cenazesi defnedildikten sonra tabutu yakıldı Spor yorumcusu Evren Turhan, "Seninle aynı programa çıkmam" dediği Emre Bol'la aynı yayında yer aldı Son dakika: Araç sahiplerine müjde! Benzine büyük indirim geldi Tebdili kıyafetle denetime çıkan Kaymakam'ın yazıhane görevlisiyle yaşadığı "bilet" diyaloğu dikkat çekti Arkadaşlık isteğini kabul etmeyen kadını öldüren şahıs, aynı silahla intihar etti Türkiye'nin ilk korona hastasına tedavi gördüğü hastaneden dudak uçuklatan fatura