Van'da "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" Etkinliği - Son Dakika

Van'da "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" Etkinliği

16.03.2017 16:51
Van'da

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İpekyolu Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" dolayısıyla program düzenledi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İpekyolu Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" dolayısıyla program düzenledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Pi Günü'nün ilçede ilk defa kutlandığını söyledi.

Etkinliği düzenleyen öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Kırekin, "Bu etkinlikle 'Pi' sayısıyla ilgili bir çok şey öğrendik. Bununla beraber 'Pi' sayısı üzerinden öğrencilerimizin matematiğe olan ilgisini artırabiliriz. Öğretmenden öğrencisine herkesin bir katkısı var. Düzenlen etkinlikte emeği olan herkesi kutlarım." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van'da '14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü' Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı