Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Van'da, Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor - Son Dakika

Van'da, Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Van'da yaralar sarılmaya çalışılırken, enkazlar da hızla kaldırılıyor.

Van\'da, Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor
03.01.2012 - 17:16,  Güncelleme: 17:20

Richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Van'da yaralar sarılmaya çalışılırken, enkazlar da hızla kaldırılıyor. Hayalet kentte dönen, karanlığın çökmesinden sonra sokakları ızsızlaşan şehirde şimdi de depremin izleri silinmeye çalışılıyor. Yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından kent merkezindeki hasarlı binalarında yıkımına başlandı. Özellikle işlek caddelerde bulunan ve her an yıkılma tehlikesi oluşturan binalarda yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

28 BİN KONUT YIKILACAK

Van'da yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından 28 bin konutun yıkımına karar verildi. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda ise 185 bina tamamen yıkılarak enkazları kaldırıldı. Yetkililer, depremde yıkılan binaların enkazlarının tamamen kaldırıldığını, kesinleşen hasar tespit raporlarıyla birlikte de ağır hasarlı binalarının yıkımına geçildiğini belirtti.

VATANDAŞ BİNALARIN ARASINDA DOLAŞIYOR

Bu arada depremzedeler, çok sayıda ağır hasarlı binanın bulunduğu Cumhurriyet, Kazım Karabekir, İskele ve Zübeyde Hanım caddelerinde, tehlikelere rağmen günlük yaşamlarını sürdürüyor. Depremzedeler, ağır hasarlı binların bulunduğu cadde ve sokaklardan geçmekte herhangi bir sakınca görmüyor. Yıkımına karar verilen binalarda eşyası olan vatandaşlar da nakliyecilerle anlaşarak hasarlı binalardan eşyalarını kurtarmaya çalışıyor.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Van'da, Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor - Son Dakika


Advertisement