Van'da caddeye bırakılan çantada bomba şüphesi - Son Dakika

Van'da caddeye bırakılan çantada bomba şüphesi

7 gün önce

VAN'da, kent merkezindeki caddeye bırakılan çanta, polisi alarma geçirdi.

Van'da caddeye bırakılan çantada bomba şüphesi, System.String[]

VAN'da, kent merkezindeki caddeye bırakılan çanta, polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan çantadan çıkan kabloların bir bomba düzeneğine ait olup olmadığı araştırılıyor.

Van kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir bankanın önüne bırakılan çantayı görenler, hemen polise haber verdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ve bomba imha ekibi sevk edildi. Cumhuriyet Caddesi ve caddeye çıkan tüm ara yollar kapatılıp, güvenlik şeridi çekilirken, çevre binalar da boşaltıldıktan sonra fünye kullanılarak ilk patlatma yapıldı. Ancak çantanın içinde kabloların olduğu fark edilince tedbirler artırıldı. Özel kıyafetli bomba imha ekibi, alınan tedbirlerden sonra çantaya müdahalede bulunarak ikinci bir patlatma daha yaptı. Çantadan çıkan kabloların bir bomba düzeneğine ait olup olmadığı araştırılırken, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.


Haber Yayın Tarihi: 14.02.2020 06:07 Kaynak: DHASon Dakika

AK Parti Hakkari İl Teşkilatı, çığ tehlikesinden son anda kurtuldu
İnsan kaçakçıları, Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenleri Adana'ya bıraktılar Acun Ilıcalı'nın kızı Banu Ilıcalı'nın hamile olduğu ortaya çıktı Macron ve Merkel, Rusya ve Esed rejiminden İdlib'de ateşkes istedi