Son Dakika Haberleri: Van Valiliği gösteri ve yürüyüşleri geçici olarak yasakladı

Van Valiliği gösteri ve yürüyüşleri geçici olarak yasakladı

4 gün önce

Van Valiliği, gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Van Valiliği, anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ve saldırı olaylarının önüne geçilmesi amacıyla, gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"SUÇ İŞLENMESİNİN ÖNLENMESİ İÇİN"

"Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 11 Ekim'den geçerli 25 Ekim de dahil olmak üzere 15 gün süreyle Van ili coğrafi sınırları içerisinde, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma gibi her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır."

Van Valiliği gösteri ve yürüyüşleri geçici olarak yasakladı
Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 11:18 Kaynak: AAAvrupa'da harekat rahatsızlığı! Finlandiya'daki Türk büyükelçiliğine saldırı düzenlendi
İngiltere'den şaşırtan destek! Türkiye'ye silah ambargosuna itiraz ettiler ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir Başkanlık Kararnamesi çıkaracağını açıkladı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması: Bırakın Suriye ile Esad, Kürtleri korusun