Van'da "Kutlu Doğum Haftası" Etkinliği - Son Dakika

Van'da "Kutlu Doğum Haftası" Etkinliği

30.04.2017 17:20
Van'da

Van'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nca, Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Van'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nca, Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Van Kalesi arkasında bulunan alanda yapılan etkinliğe katılanlar, otobüslerle ücretsiz taşındı.

Etkinliğe katılan yüzlerce vatandaş, 3 farklı polis noktasında üst aramasından geçirildikten sonra alana alındı.

Türkçe ve Kürtçe "Kutlu Doğum Etkinliğine Hoşgeldiniz" yazılı pankartların asıldığı alandaki etkinlik, Hafız Mehmet Sincar'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Platform sözcüsü Faysal Aslan, yaptığı konuşmada, Müslümanların arasındaki husumet ve ötekileştirmenin temelinde cehaletin yer aldığını belirtti.

Sosyal adaletin tesisi ve fakirlikle mücadelede zekatın önemli olduğunu ifade eden Aslan, şunları söyledi:

"Müslüman, Müslüman'ın kardeşidir. Ona zulüm etmez ve onu zalime teslim etmez. Sorunların çözümünde ve temel hakların çözümünde şeffaf olunmalı, asla oylama ve aldatma yoluna gidilmemeli. Sorunların çözümü, siyasi kazanımlara feda edilmemeli. Temel hak ve hürriyetler hiçbir şekilde pazarlık konusu yapılmamalı."

Etkinlikte, Kürtçe, Türkçe mevlit okundu ve ilahiler seslendirildi.

Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van'da 'Kutlu Doğum Haftası' Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, koronavirüs testinin pozitif olduğunu Genel Kurul'da öğrendi Manchester City, Lionel Messi'yle 10 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek Kısa yoldan zengin olma hayali kuran 7 yıllık çift dolandırıcıların kurbanı oldu Vicdansız anne, tuvalette doğum yaptıktan sonra doğurduğu bebeğini diri diri mezara gömdü 2. Lig ekibi Turgutluspor, deplasmanda Denizlispor'u 2-1 yenerek kupadan eledi Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin "istifa" haline gelmesi çok büyük acı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu