Van'daki Deprem - Son Dakika

Van'daki Deprem

09.01.2012 13:00
Van'daki Deprem, System.String[]

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçe Kaymakamlığı, deprem bölgesi Van ve Erciş'te çalışmalara katılan arama kurtarma ekibi ile kamuoyunu bilgilendiren AA Doğubayazıt yurt muhabiri Selahattin Kaçuru'ya teşekkür belgesi verdi.

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçe Kaymakamlığı, deprem bölgesi Van ve Erciş'te çalışmalara katılan arama kurtarma ekibi ile kamuoyunu bilgilendiren AA Doğubayazıt yurt muhabiri Selahattin Kaçuru'ya teşekkür belgesi verdi.

Kaymakam Hüseyin Yılmaz, makamında düzenlediği törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de zaman zaman depremlerin meydana geldiğini belirterek, depremi televizyondan izlemeyle, birebir yaşamanın farklı olduğunu söyledi.

Doğubayazıt'tan 15 kişilik arama kurtarma ekibinin depremin hemen ardından bölgeye ulaştığını vurgulayan Yılmaz, "Sizler bize gelerek, gönüllüce 'biz Van'a gitmek istiyoruz' dediniz. Ben çok duygulandım. Biz deprem olduktan bir saat sonra Erciş'e ulaştık" dedi.

Arama kurtarma ekibinin deprem bölgesine ulaşarak, hemen çalışmalara başladığını ve çok sayıda yaralıyı enkaz altından çıkardığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Canla başla çalıştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Siz görevi Türkiye'nin başka illerinden gelen arama kurtarma ekibine devredip, buraya döndüğünüz zaman bütün Doğubayazıt halkı depremzedeler için seferber oldu. Allah bir daha bu tür felaketler göstermesin. İnşallah bu vesileyle sizlere tek tek teşekkür ederim. O gün gösterdiğiniz gayretler için bu teşekkür belgesini sizlere vermek bizim içinde mutluluk vericidir"

Deprem bölgesin Van'da "Doğubayazıt Köyü" kurulmasına katkı sağlayan işadamı Sebih Tanrıverdi ise depremden sonra arama kurtarmanın önemini bir kez daha öğrendiklerini belirterek, Doğubayazıt'ta teknolojik imkanlara sahip arama kurtarma ekibi kuracaklarını söyledi.

Kaymakam Yılmaz, konuşmasının ardından, deprem bölgesi Van ve Erciş'te gönüllü olarak arama kurtarma faaliyetine katılan 15 kişilik ekip ile depremin hemen ardından bölgeye ulaşarak, kamuoyunu bilgilendiren AA Doğubayazıt yurt muhabiri Selahattin Kaçuru'ya teşekkür sertifikası verdi.

- AĞRI

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Van'daki Deprem - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Ankara'da, şeriat çağrısı yapan provokatif bildirilerde 'Furkan Vakfı' iddiası 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılamaz hale geldi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu