Van Depremi Masaya Yatırılıyor - Son Dakika

Van Depremi Masaya Yatırılıyor

05.01.2012 14:15
Van Depremi Masaya Yatırılıyor, System.String[]

Van'da, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliği ile 'Van Depremi' konulu bir çalıştay düzenleniyor.

Van'da, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliği ile 'Van Depremi' konulu bir çalıştay düzenleniyor. Yarın başlayacak ve 2 gün sürecek deprem çalıştayına birçok bilim adamının katılacağı, özellikle deprem sonrası yaşanan bilgi kirliliğinin önlenmesi amaçlandığı öğrenildi.

Van'da meydana gelen 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki depremler ve yaşanan artçı sarsıntılar masaya yatırılıyor. Van'da depremlerrin ardından ortaya çıkan bilgi kirlliliğini önlemek amacıyla Van Valiliği, YYÜ, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yarın 'Van Depremi' başlıklı bir çalıştay düzenlenecek. Çalıştayda, 'Van Depremi', 'Bölgenin Sismotektoniği, Fayları', 'Sismoloji-Artçı Şok Etkinliği', 'Van Depremi ve Artçı Depremlerinin Deprem Oluş Düzenleri Açısından İrdelenmesi', 'İnşaat Mühendisliği Açısından Van Depreminden Öğrendiklerimiz' konuları ele alınacak.

Yapılanlar ve yapılması gerekenlerin masaya yatırılacağı, bilimsel bir bakış açısının ortaya konulacağı çalıştay, YYÜ yeni İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacak. Çalıştayda, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van Valisi Münir Karaloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Koçyiğit, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Dr. Doğan Kalafat, Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Şerif Barış, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Nuray Aydınoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Zekai Celep, YYÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mucip Tapan konuşma yapacak. - Van

Van Depremi Masaya Yatırılıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Van Depremi Masaya Yatırılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Doğuş'un gazeteci eşi Xosqedem Hidayetgizi, Karabağ cephesine gitti Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti