Van Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yeni MR cihazı hizmete girdi - Son Dakika

Van Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yeni MR cihazı hizmete girdi

29.04.2022 10:49
Van Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yeni MR cihazı hizmete girdi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yapay zeka tabanlı Manyetik Rezonans (MR) cihazı törenle hizmete sunuldu.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yapay zeka tabanlı Manyetik Rezonans (MR) cihazı törenle hizmete sunuldu.

Yeni MR ünitesi ve cihazın hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Dursun Odabaş Tıp Merkezinin son teknoloji tıbbi cihazlar ile hızla büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini söyledi.

Tıbbi altyapı ve hizmet kalitesiyle birinci önceliklerinin halkın beklenti ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmak olduğunu ifade eden Şevli, "Bu anlayışla gerek Van'daki gerek çevre illerdeki hastaların yerinde tedavilerini sağlamak ve vatandaşlarımızın farklı bölgelere sevk edilmelerinin önüne geçmek amacıyla hastanemizi her geçen gün yeni tıbbi cihazlarla donatmaya devam ediyoruz." dedi.

Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyodiognastik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cemil Göya da MR ünitesinin teknik özellikleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Törene, Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenay Baydaş ve Prof. Dr. Murat Kayri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Çobanoğlu, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden, akademik ve idari personel ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR
500
Başkan Kandaşoğlu'ndan Vanspor'daki istifalara tepki Başkan Kandaşoğlu'ndan Vanspor'daki istifalara tepki YYÜ 40. kuruluş yıl dönümünü Ankara'da konserle kutladı YYÜ 40. kuruluş yıl dönümünü Ankara'da konserle kutladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van Dursun Odabaş Tıp Merkezine alınan yeni MR cihazı hizmete girdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement