Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor - Son Dakika

Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor

21.10.2015 16:16
Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor, System.String[]

Tek odalı evde 7 öğrenci eğitim görüyor VIDEO YOK Murat ÇAĞLAR / VAN, (DHA)- VAN'ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi'ne bağlı Toygun Mezrası sakini Çerkez Samanlı, kendisine yeni bir ev yapınca daha önce misafirleri için kullandığı tek hol ve bir odadan oluşan toprak evi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdi.

Tek odalı evde 7 öğrenci eğitim görüyor

VIDEO YOK

Murat ÇAĞLAR/ VAN, (DHA)- VAN'ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi'ne bağlı Toygun Mezrası sakini Çerkez Samanlı, kendisine yeni bir ev yapınca daha önce misafirleri için kullandığı tek hol ve bir odadan oluşan toprak evi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdi. Samanlı'nın verdiği tek odalı evde 7 çocuk eğitim görüyor.

Samanlı Mahallesi'ne 3 kilometre, Gürpınar ilçe merkezine ise yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Toygun mezrası sakinleri, okul sorunlarını kendi imkanlarıyla çözdüler. Tabelanın da asıldığı tek odalı toprak yapılı okula, Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da bir vekil öğretmen gönderildi. Yaklaşık 30 öğrencisi bulunan mezrada 23 çocuk çevredeki yatılı okullara giderken, okula dönüştürülen toprak evde ise 7 öğrenci eğitim öğretim görüyor. 4'ü kız 3'ü erkek olan öğrenciler, mezra yerinde okula gitmenin kendilerini mutlu ettiğini ve öğretmenlerini sevdiklerini söylediler.

Evini okula dönüştürerek eğitim ve öğretime katkı sunan Çerkez Samanlı, mezra halkında da büyük takdir gördü. Samanlı, evin eski oluşu ve camlarının kırık olması dolayısıyla sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Vekil öğretmen olarak tek odalı okulda öğrencilere eğitim veren öğretmen Rıdvan Karaman ise "Camlar kırık yağmur yağdığı zaman öğrenciler üşüyor. Geçici olarak oraya naylon çektik, öğrencileri sağ tarafa aldım sol tarafı boş bıraktım. Ancak böyle ders işliyoruz. Sıkıntılarımızı bildirdik. İnşallah en kasa zamanda çözüm bulunur."dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise mezranın okul sıkıntısını en kısa zamanda çözeceklerini söyledi.

Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor
Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor
Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor
Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Van - Tek Odalı Evde 7 Öğrenci Eğitim Görüyor - Son Dakika


Son Dakika

Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Çöp evde yaşıyorlardı! Yetişkinlerden şiddet gören beş çocuk polisi arayarak yardım istedi Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun Tüyler ürperten cinayet! Kayıp olarak aranan gencin cesedi ormanlık alanda gömülü halde bulundu 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz gün verip uyardı: Cumaya kadar sayı azalmazsa sert tedbirler devreye sokulabilir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını yaptığı varlık barışı uygulanmasına ilişkin kurallar belirlendi