Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2) - Son Dakika

Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)

02.01.2012 13:44
Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)

23 ekim ve 9 kasım'daki iki depremin ardından ilk ders ziliyle yeniden eğitime başlanan Van merkezde öğrenci sayılarının az olması nedeniyle birçok sınıf birleştirelerek eğitime başladı.

Van VE ERCİŞ'TE DEPREMDEN SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDI (2)

ÖĞRENCİLER İLK DERSTE DEPREMİN RESMİNİ YAPTILAR

23 ekim ve 9 kasım'daki iki depremin ardından ilk ders ziliyle yeniden eğitime başlanan Van merkezde öğrenci sayılarının az olması nedeniyle birçok sınıf birleştirelerek eğitime başladı. Şabaniye Mahallesi'nde 13 yıl önce yaptıralan 4 katlı Hacıbekir İlköğretim Okulu'da, okul bahçesinde bulunan ve 51 yıl önce yapılan tek katlı binada eğitime başlandı. Depremden önce bin 800 öğrencisi bulunan okula, bugün 140 öğrenci gelerek eğitime başlayınca, sınıflar birleştirildi. İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrencilere deprem anında neler yapılması gerektiği konusunuda bilgiler verildi. Öğrencilerin ilk deprem konusunda ise oldukça tecrübeli olduğuda dikkat çekti.

İLK RESİM DERSİNDE BÜTÜN ÖĞRENCİLER ÇADIR ÇİZDİ

Bir sınıfta toplanan 5'inci sınıf öğrencilerinin girdikleri resim dersinde yaptıkları resimler de dikkati çekti. Bir sınıfta toplanan 30 öğrencinin tamamı depremi konu alarak yaşadıları çadırların ve evlerinin resimlerini çizdi. Öğretmenler, serbest konulu resim dersinde bütün öğrencilerin aynı konuyu ele almalarına şaşırdıklarını belirterek, "Bugün ilk resim dersinde öğrencilere serbest resim çizmelerini istedik. Öğrencilerin hepsi deprem konusunu ele alarak yaşadıkları çadır ortamlarını ve hayallerindeki evleri çizdi. Şartlandırsaydık öğrencileri bu kadarını yapamazdık. Ama bunu deprem şartlandırdı" diye konuştular.

DEPREMDE YARALANDI AMA GÖREV BAŞINDA

Hacıbekir İlköğretim Okulun'da görev yapan Yeliz Sevin de diğer meslektaşları gibi bugün görev başındaydı. Yeliz öğretmenin ilk depremde üzerine dolabın devrilmesi sonucu kalça kemiğinde çatlak meydana geldi. Yaklaşık 1.5 aylık bir tedavinin ardından ayağa kalkabilen Yeliz öğretmen raporlu olmasına rağmen öğrencileri için okula geldi. Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan öğretmen Yeliz Sevin, "Raporum olmasına rağmen buraya gelmeyi tercih ettim. Çocuklarım beni görünce okula geleceğine inandım. Öyle de oldu. Bizi görüp okula gelenler oldu. Sabah öğrencilerimin koşup boynuma sarılması çok güzel bir duyguydu" dedi.

Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Yeliz Öğretmen, ilk defa tedirgin olarak görev yaptığını; yaşadıklarının ağır olduğunu, hasarsız binalar kalmadığı gibi hasarsız insanın da olmadığını söyledi. - Van

Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)
Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)
Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)
Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)
Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Van ve Erciş'te Depremden Sonra İlk Ders Zili Çaldı (2) - Son Dakika


Son Dakika

Babasını öldüren amcasından şikayetçi olmadı! Sözleri yaşanan olaydan daha vahim 17:39 Babasını öldüren amcasından şikayetçi olmadı! Sözleri yaşanan olaydan daha vahim Samsung, Volkswagen'e çip üretecek 15:32 Samsung, Volkswagen'e çip üretecek Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz 14:51 Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı 14:28 Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı Sosyal medyada gündem olan video: Köprüye ateist girip Müslüman çıktım 14:09 Sosyal medyada gündem olan video: Köprüye ateist girip Müslüman çıktım Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti 13:15 Koridorları inleten kavgaya polis müdahale etti
FETÖ'cü Enes Kanter, ABD vatandaşlığına geçip 11:49 FETÖ'cü Enes Kanter, ABD vatandaşlığına geçip "Freedom" soyadını aldı Erol Olçok ve Abdullah Gül'ün fotoğrafları sosyal medyanın gündeminde! 10:37 Erol Olçok ve Abdullah Gül'ün fotoğrafları sosyal medyanın gündeminde!
Advertisement