Van ve Tatvan'da Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

Van ve Tatvan'da Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

11.01.2013 14:44
Van ve Tatvan'da Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Van'da Orman Su İşleri Bakanlığı 14'üncü Bölge Müdürlüğü, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya, Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde ise belediye ekipleri sokak hayvanları için bazı mahalle ve belirlenen alanlara...

Van'da Orman Su İşleri Bakanlığı 14'üncü Bölge Müdürlüğü, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya, Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde ise belediye ekipleri sokak hayvanları için bazı mahalle ve belirlenen alanlara yem bıraktı.

Soğuk ve sert geçen kış aylarında doğal yaşam alanlarında bulunan canlıların hayatta kalabilmesi için Van Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, Erçek Gölü sazlıklarına yem bıraktı. Özellikle göl ve göletlerin buzla kaplı olması kuş ve yabani hayvanların hayatta kalmasını zorlaştırıyor. Ekipler büyük çoğunluğu buz tutan Erçek Gölü'nde bulunan yabani kuş ve kazlar için göl kıyısında bulunan sazlıklara 6 ton yem bıraktı. Müdürü Yunus Bakıcı "Ağır kış şartlarının olduğu günlerde yaban hayvanlarının hayatta kalmalarını sağlamak için doğal yaşam alanlarına yem bırakıyoruz. Ekiplerimiz son zamanlarda yabani kuş ve kazlar için yemleme çalışması yapıyor. Bu yıl şimdiye kadar sazlık ve göletlere yaklaşık 6 ton yem bıraktık. Çalışmalarımız da devam ediyor" dedi.

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde de belediye tarafından da yer yer 2 metreyi bulan kar nedeniyle yiyecek bulamayan hayvanlar için ilçede belirlenen noktalara yem ve pazar artığı bırakıldı. Kar nedeniyle sokak hayvanlarının yiyecek bulmakta zorlandığını belirten belediye yetkilileri, sokak hayvanlarının aç kalmaması için doğaya yiyecek bıraktıklarını, yiyecekleri bırakırken de hayvanların kolay ulaşabilecekleri alanları seçtiklerini söylediler.

MÇ,FY(FE/AK) - Bitlis/ Tatvan

Kaynak: DHA
Hizan Kaymakamı Özçelik'ten esnaf ziyareti Hizan Kaymakamı Özçelik'ten esnaf ziyareti Tatvan'da çocuklar sömestir tatilini doya doya yaşıyor Tatvan'da çocuklar sömestir tatilini doya doya yaşıyor Tutuklu ve hükümlüler için kitap toplanıyor Tutuklu ve hükümlüler için kitap toplanıyor

Son Dakika Güncel Van ve Tatvan'da Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement