Van YYÜ'de prematüre bebeklerin annelerine eğitim verildi - Son Dakika

Van YYÜ'de prematüre bebeklerin annelerine eğitim verildi

04.12.2019 14:18
Van YYÜ'de prematüre bebeklerin annelerine eğitim verildi, System.String[]

Van Yüzüncü Yıl Üniversite (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde prematüre bebeklerin annelerine enfeksiyon, kişisel bakım, anne sütü ve önemi gibi konularda eğitim verildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversite (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde prematüre bebeklerin annelerine enfeksiyon, kişisel bakım, anne sütü ve önemi gibi konularda eğitim verildi.

Yeni Doğan Ünitesi eğitim hemşiresi Hatice Kübra Aslan, yaptığı açıklamada prematüre bebekler konusunda anneleri bilinçlendirmek için program düzenlediklerini söyledi.

Sağlıklı bir nesil yetiştirme gayreti içresinde olduklarını belirten Aslan, şunları kaydetti:

"Hastanemizde misafir ettiğimiz annelere birebir eğitim vermeye çalışıyoruz. Prematüre bebekler için çok özel ilgi ve bakım gerekiyor. Oda ve vücut sıcaklığı, beslenme, solunum takibi, ileri ki zamanlarda aşıları, bebeklerin uyku süreci ve yatış pozisyonu gibi konularda annelerimize bilgi vermeye çalışıyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Van YYÜ'de prematüre bebeklerin annelerine eğitim verildi - Son Dakika


Son Dakika

Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan kabine toplantısı öncesi dikkat çeken sözler: Daha sert tedbirlerin alınma zamanı geldi Miss Uganda'dan sonra Esenyurt'ta bu kez de düğün salonunda pazar ayini yaptılar 241 komando, dualarla Suriye'ye uğurlandı! Aileler gözyaşlarını tutamadı Bahçe teline değen boruyu istemeyen komşuya vatandaştan tepki: Sizin komşuluğunuz bu mu? Parmaklarından fark ettiler! Rögar kuyusunda mahsur kalan temizlik işçisi 3 gün sonra kurtarıldı Görünümü karpuzu tadı salatalığa benzeyen "mini meyve" görenleri şaşırtıyor Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yumruk atan Sarıgün kendini böyle savundu: Nasıl olduğunu unuttum