Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek - Son Dakika

Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek

05.01.2012 14:29
Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek, System.String[]

Van depreminin ardından, aileleriyle göç ederek Mardin'in Midyat ilçesine yerleşen ve TOKİ İlköğretim Okulu'na kayıt yaptıran 55 öğrenciyle rehberlik uzmanları yakından ilgileniyor.

Van depreminin ardından, aileleriyle göç ederek Mardin'in Midyat ilçesine yerleşen ve TOKİ İlköğretim Okulu'na kayıt yaptıran 55 öğrenciyle rehberlik uzmanları yakından ilgileniyor. Bu sayede öğrencilerin, deprem travmasından kurtulması amaçlanıyor.

rehber öğretmenler TOKİ İlköğretim Okulu'nda düzenli olarak depremzede öğrencilere psikososyal rehberlik hizmetleri vermeye başladı. Rehberlik uzmanı Seçil Koçak ve Ferah Uzundere tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerin, depremden dolayı gördükleri psikolojik sorunlardan kurtarılması hedefleniyor.

Öğrencilerin hem deprem hem de yer değişikliğine bağlı uyum problemlerini çözmeye çalıştıklarını söyleyen Rehberlik Uzmanı Seçil Koçak, "Öğrencilerimizin psikososyal sorunlarını giderdiğimizde, başarılarının da artacağını göreceğiz." dedi. Koçak, ayrıca, benzer eğitimlerin ailelerine de verileceğini belirtti.

Psikososyal rehberlik eğitimlerinde öğretmenlerin yakın ilgisi karşısında mutlu olduklarını belirten öğrencilerden Zübeyde Turunta, "Öğretmenlerimiz çok yakından ilgileniyor. Öğretmenlerimizin güler yüzü sayesinde derslerimde eskisi gibi başarılı olacağım." diye konuştu.

Yaş gruplarına göre, psikosoyal rehberlik eğitimi alan 55 öğrencinin yıl sonuna kadar eğitim alması bekleniyor.

Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek
Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vanlı Depremzede Öğrencilere Midyat'ta Psikolojik Destek - Son Dakika


Son Dakika

Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Göztepe, deplasmanda Konyaspor'u 3-2 mağlup etti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi Ananas yaprağından İHA üreten Malezyalı profesör, Türk üreticilerle çalışmak istiyor Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi