Vanlı Güreşçilerin Başarısı - Son Dakika

Vanlı Güreşçilerin Başarısı

20.03.2019 11:42
Vanlı Güreşçilerin Başarısı, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Muş'ta düzenlenen Okul Sporları Güreş Grup Müsabakalarında Vanlı güreşçilerin kente 8 madalya ile döndüğü bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Muş'ta düzenlenen Okul Sporları Güreş Grup Müsabakalarında Vanlı güreşçilerin kente 8 madalya ile döndüğü bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Spor Genel Müdürlüğünce Muş Yeni Spor Salonu'nda düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarının Kahramanmaraş, Bitlis, Iğdır, Batman, Muş, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Erzurum, Kars, Ardahan, Diyarbakır, Bingöl, Hakkari ve Siirt illerinden 254 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki güreşçilerden 57 kiloda Musa Oflas ve 85-100 kiloda Ömer Kartal'ın birinci olduğu aktarılan açıklamada, 48 kiloda Samet Aydın, 85-100 İbrahim Alan ve 62 kiloda ise Yusuf Sönmez'in ikinci olduğu, 41 kiloda Şefik Türker, 44 kiloda Ali Alkan ve 75 kiloda ise Serdar Güngör'ün üçüncü olduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen güreş antrenörü Cahit Cevizci, 15 ilden 254 güreşçinin minderde ter döktüğünü ve müsabakalara 9 sporcuyla katıldıklarını belirtti.

Cevizci, şunları kaydetti:

"Güreşçilerimiz çıktıkları minderden rakiplerini mağlup ederek 2 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülük madalyası ve bir de grup birinciliği kazandılar. İlimiz adına böyle güzel başarılara imza atarak bizlere bu mutluluğu yaşatan güreşçimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. İleri ki tarihlerde yapılacak Türkiye Şampiyonası'ndan da iyi dereceler elde edeceklerine inanıyorum."

Vanlı Güreşçilerin Başarısı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vanlı Güreşçilerin Başarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Galatasaray'ın Beşiktaş zaferi sonrası yaptığı paylaşıma beğeni yağıyor Galatasaray'ın Beşiktaş zaferi sonrası yaptığı paylaşıma beğeni yağıyor Bakan Soylu'nun 'stajyer bakan' sözlerine Meral Akşener'den yanıt: Övünüyorum Bakan Soylu'nun 'stajyer bakan' sözlerine Meral Akşener'den yanıt: Övünüyorum Survivor'da neler olmuş neler! Elenen yarışmacılar Cemal Hünal ve Çağrı Atakan aylar sonra itiraf etti Survivor'da neler olmuş neler! Elenen yarışmacılar Cemal Hünal ve Çağrı Atakan aylar sonra itiraf etti İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Soruşturma talep ediyorum İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Soruşturma talep ediyorum
Advertisement