Var Çevrimiçi Olarak Test Edildi - Son Dakika

Var Çevrimiçi Olarak Test Edildi

13.03.2018 17:10
Var Çevrimiçi Olarak Test Edildi, System.String[]

Türk futbolunda uygulanması planlanan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ilk kez çevrimiçi olarak denendi.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre,  federasyonun Riva'daki tesislerinde düzenlenen test müsabakalarında VAR sistemi  ilk kez çevrimiçi olarak uygulandı.
TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, MHK üyeleri ve VAR Proje Koordinatörü Murat Ilgaz'ın yerinde  izlediği test müsabakalarında, Süper Lig'den 8 hakem ve 6 yardımcı hakem görev  aldı.
TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi öğrencilerinden oluşan takımların  yaptığı 5 test maçında, VAR tarafından gerekli durumlarda müsabaka hakemine  pozisyonu tekrar izlemesi konusunda tavsiyede bulunuldu.
Var Çevrimiçi Olarak Test Edildi

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Var Çevrimiçi Olarak Test Edildi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı