VAR'da devrim gibi karar! İtiraz hakkı geliyor - Son Dakika

VAR'da devrim gibi karar! İtiraz hakkı geliyor

11 gün önce

İtalya Futbol Federasyonu, VAR'ın devreye girmediği pozisyonlarda kulüplere VAR'a itiraz etme hakkı tanınması için FIFA'ya teklifini sundu.

İtalya Futbol Federasyonu, VAR sisteminde takımlara "itiraz hakkı verilmesi" önerisini FIFA'ya sunduğunu ve testlerin Serie A'da yapılmasına hazır olduklarını açıkladı. Onay verilirse, kulüpler VAR'a başvurulmayan pozisyonlarda itiraz ederek, hakemlerin pozisyonu tekrar incelemesini isteyebilecek. Federasyonun yaptığı açıklamada, bu yenilikle birlikte tartışmaların azalacağı kaydedildi. Öte yandan Serie A takımlarının da bu kararı desteklediği ve FIFA'nın IFAB ile yapacağı görüşmeler sonrasında olumlu cevap vermesinin beklendiği belirtildi.

NBA'DE KULLANILIYOR

NBA'de, bu sezon başlayan uygulamayla, koçlara 1'er itiraz hakkı verildi. Hakemler hocaların itirazlarını ekrandan izliyor ve kararı açıklıyor.

(Sporx)

VAR'da devrim gibi karar! İtiraz hakkı geliyor
Haber Yayın Tarihi: 13.02.2020 10:33 

YORUMLAR (7)


Son Dakika

Güzel oyuncu Hayal Köseoğlu, iç çamaşırsız pozlarıyla Instagram'ı salladı
Elazığ depremini 2 ay öncesinden bilen Prof. Feyzi Bingöl: Kahramanmaraş'ta her an 7 büyüklüğünde deprem olabilir Rusya, müttefiki Esed rejimine büyük kalibreli toplar gönderdi