Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu - Son Dakika

Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu

19.02.2012 12:49
Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu, System.String[]

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, geçen yıl e- posta ile yöneltilen 47 bin 987 soruya cevap verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, geçen yıl e- posta ile yöneltilen 47 bin 987 soruya cevap verdi. Dini Sorular Bilgi Sistemi'ne 47 bin 987 soru gelirken, bunlardan 20 bin 216'sı ibadet, 10 bin 112'si helal ve haramlar, 6 bin 288'i aile hayatı, 3 bin 990'ı inanç, 3 bin 685'i ticari hayat, bin 199'u dinler ve mezheplerden oluşuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, 2007'den bu yana e- posta yoluyla gelen sorulara da cevap verdiği hatırlatıldı. Vatandaşların taleplerini daha kolay iletebilmeleri ve sorulara daha kısa sürede cevap vermek için oluşturulan Dini Sorular Bilgi Sistemi'ne her gün yüzlerce sorunun geldiği kaydedildi. Bu kapsamda 2011'de Dini Sorular Bilgi Sistemi'ne 47 bin 987 sorunun geldiği, bunlardan 20 bin 216'sının ibadet, 10 bin 112'sinin helaller ve haramlar, 6 bin 288'inin aile hayatı, 3 bin 990'ının inanç, 3 bin 685'inin ticari hayat, bin 199'unun dinler ve mezhepler ile ilgili olduğu belirtildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu'na Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinde bulunan 'Dini Sorular' linkini tıklayarak e-posta yoluyla veya mektupla soru sorulabiliyor.

Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu
Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Vatandaş Diyanet'e En Çok İbadetlerle İlgili Soru Sordu - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu