Vatandaşa "3 kat olmaz" cevabını veren İmamoğlu, gerçeği İETT Müdürü'nden öğrendi! - Son Dakika

Vatandaşa "3 kat olmaz" cevabını veren İmamoğlu, gerçeği İETT Müdürü'nden öğrendi!

27.05.2022 21:16

Van'da esnaf ziyaretinde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, bir vatandaş ile İETT otobüslerine yapılan zamlarla ilgili konuştu. Vatandaşın otobüs biletlerine 3 kat zam yapıldığını ve bu sene 16 lira ödediğini söylemesi üzerine "3 kat olmaz, uyduruyorsun" cevabını veren İmamoğlu, İETT Genel Müdürü'ne telefon etti. Çift biletle ücretin 15 küsure geldiğini öğrenen İmamoğlu, "Demek ki vatandaşımız hemen hemen haklı yani" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin kampa girdiği Van'da esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada bir vatandaşla İstanbul'daki İETT otobüslerine yapılan zamlar hakkında konuştu.

"3 KAT OLMAZ, UYDURUYORSUN"

Esnafın otobüs biletlerine 3 kat zam yapıldığını söylemesi üzerine İmamoğlu, "3 kat olmaz, uyduruyorsun. Belediye otobüsüne 3 katı değil, yüzde 40 zam yapıldı" dedi. Vatandaşın ısrar etmesi sonucu İmamoğlu, İETT Genel Müdürü'nü aradı.

Ekrem İmamoğlu'nun vatandaşla otobüs zammı polemiği

İETT MÜDÜRÜ VATANDAŞI DOĞRULADI

İETT Genel Müdürü ise konuyla ilgili olarak vatandaşı doğrulayarak "Belediye otobüsleriyle taşınmış ve çift bilet ücreti uygulanır bu hatlara. Bu hatları kullanmıştır muhtemelen. Bahsettiği dönemde otobüs biletlerimiz 3,5 liraydı, bugün 7,67 lira çünkü 3 kere zam geldi. Bir seneden uzun bir süre geçti vatandaşımızın bahsettiği süreden. Çift bilet olunca 15 küsure geliyor" dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun vatandaşla otobüs zammı polemiği

"DEMEK Kİ VATANDAŞ HAKLI YANİ"

İmamoğlu, İETT Genel Müdürü'nden aldığı bilgilerin ardından "Demek ki vatandaşımız hemen hemen haklı yani" yorumunda bulundu.

YORUMLAR (5)
  • Uğur Yazıcı: Olaya bakar mısın!!!! Türkiye Cumhuriyetini yönetmeye aday olacağım diyen adam daha kendi yönettiği Belediyeden haberi yok!!!Şimdi ben soruyorum sizin Van da ne işiniz var!!!!Gidip belediyenizi yönetir misiniz!!!!!!Misyon yok,vizyon yok üstüne üstlük bir çözüm yok !!Kalk iktidara söz söyle... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Erdem: İbb başkanına bak egosundan burnunun ucunu görüpte istanbulla ilgilenemiyor yazık sana verdiğim oya Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Üsküdar'da arızalanan İETT otobüsünü vatandaşlar itti Üsküdar'da arızalanan İETT otobüsünü vatandaşlar itti Başkan Berge: 'Bayram alışverişimizi yerel esnaftan yapalım' Başkan Berge: 'Bayram alışverişimizi yerel esnaftan yapalım' Pazarda Ekrem İmamoğlu'na Seslenen Vatandaş: '25 Lira Param Vardı, Onu da Kızımdan Aldım' Pazarda Ekrem İmamoğlu'na Seslenen Vatandaş: '25 Lira Param Vardı, Onu da Kızımdan Aldım'

Son Dakika Güncel Vatandaşa '3 kat olmaz' cevabını veren İmamoğlu, gerçeği İETT Müdürü'nden öğrendi! - Son Dakika


Advertisement