Son Dakika Haberleri: Çantasındaki hayvanla ilgili gerçek sosyal medyadan paylaşınca ortaya çıktı

Çantasındaki hayvanla ilgili gerçek sosyal medyadan paylaşınca ortaya çıktı

2 ay önce

Tekirdağ'da, evine dönen vatandaş çantasında saklanmış fare türü bir hayvan olduğunu gördü. Çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşan vatandaş hayvanın koruma altındaki Yediuyur olduğunu öğrendi.

Tekirdağ'da, evine dönen vatandaş çantasında saklanmış fare türü bir hayvan olduğunu gördü. Çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşan vatandaş hayvanın, Koruma Altına Alınan Yaban Hayvanları listesinde yer alan 'Yediuyur olduğunu öğrendi. Yediuyur, veteriner hekiminin yaptığı kontrollerden sonra sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılarak, doğal ortamına geri bırakıldı.

HAYVANINFOTOĞRAFINI ÇEKİP SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Tekirdağ'ın Merkezi ilçesi Süleymanpaşa'ya bağlı Yağcı Mahallesi'nde bağına giden bir vatandaş evine döndüğünde çantasına saklanmış olan fare türü bir hayvan olduğunu fark etmesi üzerine türünü tanıyamadığı hayvanı sosyal medyada paylaştı.

YEDİGUR OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Bunun üzerine duyarlı vatandaşlar sayesinde bunun nadir görülen koruma altındaki Yediuyur olduğunu öğrenilmesi üzerine Tekirdağ Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile irtibata geçildi.

DOĞAL ORTAMINA GERİ BIRAKILDI

Şube müdürlüğü teknik personelleri tarafından alınan Yediuyur, veteriner hekiminin yaptığı kontrollerden sonra sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılarak, doğal ortamına geri bırakıldı.

Ayıyı bir türlü kovamayan bekçi isyan etti: Köpeğe 'hoşt' diyorsun gidiyor, buna ne diyeceğiz?

Ağaç Yediuyuru Nedir? Yediuyur İsmi Nereden Gelir?

Korkunç kazada, yaralı sürücüyü gören kadın ellerini açıp dua etti

Haber Yayın Tarihi: 25.06.2019 09:57 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Burası Beyoğlu değil Suriye sokakları! Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor
Türk Hava Hakkı Platformu havası en temiz olan ilin Ardahan olduğunu açıkladı ATM'lerde kafa karıştıran sahte paralar