Vatandaşlar "Buca Bizim" ile yönetime ortak oluyor - Son Dakika

Vatandaşlar "Buca Bizim" ile yönetime ortak oluyor

24.02.2021 09:46
Vatandaşlar

Buca Belediyesi kenti geliştirmek ve hemşehrilerin yaşam kalitesini artırmak için Buca Gönüllü Katılım Platformu'nu faaliyete açtı.

Buca Belediyesi kenti geliştirmek ve hemşehrilerin yaşam kalitesini artırmak için Buca Gönüllü Katılım Platformu'nu faaliyete açtı. "Buca Bizim" mottosuyla 17 ana başlığın belirlendiği platform, vatandaşların yönetime katılmasını sağlayacak. Bucalılar, kente katkı koyacak tüm fikir, sorun ve projelerini "bucabizim.com" internet sitesi üzerinden belediyeye ulaştırabilecek.

Buca Belediyesi, tüm hemşehrileri yönetime dahil edecek örnek bir ortak akıl projesine daha imza attı. Buca Belediyesi Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Müdürlüğü tarafından "Buca Bizim" mottosuyla başlatılan Buca Gönüllü Katılım Platformu, ilçe halkının karşı karşıya kaldığı sorunları ortak akılla çözüme kavuşturma ve hemşehrilerin aidiyet duygusunu güçlendirme hedefiyle çalışmaya başladı.

17 başlıkla yol haritası belirlendi

Platform kapsamında sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda Bucalının yaşam kalitesini artırmak için yoksulluk, açlık, sağlık ve kaliteli yaşam, eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, su, temiz enerji, iş ve ekonomik büyüme, sanayi ve altyapı, eşitsizliklerin azaltılması, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar, bilinçli tüketim ve üretim, iklim eylemi, sudaki yaşam, karadaki yaşam, barış ve adalet, amaçlar için ortaklık olmak üzere 17 ana başlıkla yol haritası belirlendi. Bucalı vatandaşlar "bucabizim.com" internet sitesi üzerinden Buca Gönüllü Katılım Platformu'na giriş yapabilecek. Belirlenen 17 konu başlığı üzerinden birini seçerek Buca için tüm görüş, öneri, sorun bildirimi ve projelerini kolayca yazabilecek. Yazılan veriler AR-GE Müdürlüğü tarafından incelenerek raporlanacak. Böylelikle hemşehriler, yönetime dahil olarak kentin gelişimine katkı sağlamış olacak. - İZMİR

Vatandaşlar Buca Bizim ile yönetime ortak oluyor
Vatandaşlar Buca Bizim ile yönetime ortak oluyor
Vatandaşlar Buca Bizim ile yönetime ortak oluyor
Vatandaşlar Buca Bizim ile yönetime ortak oluyor
Vatandaşlar Buca Bizim ile yönetime ortak oluyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Vatandaşlar 'Buca Bizim' ile yönetime ortak oluyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Türkiye'de sonuçlanan Sinovac aşısının sonuçları belli oldu! Hastaneye yatışı yüzde 100 engelliyor Çiftçinin dört gözle beklediği borç yapılandırması yolda Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük, sosyal medyadaki tepkilere isyan etti Beş ilde durum vahim! Vaka sayıları bir türlü düşmüyor, 15 günlük sokağa çıkma yasağı dillendirilmeye başlandı Ağrı'da bulunan altın rezervini çıkarmak için hazırlıklar başladı! 300 milyon dolarlık yatırım yapılacak Meteoroloji'den 5 il için karla karışık yağmur ve kar yağışı uyarısı Bilim Kurulu üyesi "Ön çalışmalar var" deyip duyurdu: Kısıtlama saatleri değişebilir 'Çok yüksek riskli' grupta yer alan Edirne'de esnaf, renklerinin haritada turuncuya dönmesini bekliyor