İkinci el araç fiyatlarına vatandaşlardan tepki: Araba pazarı değil, uçak pazarı sanki - Son Dakika

İkinci el araç fiyatlarına vatandaşlardan tepki: Araba pazarı değil, uçak pazarı sanki

İkinci el araç pazarında vatandaşlar araç fiyatlarının yüksek olmasına tepki gösterdi. Araç fiyatlarının neredeyse yüzde 60 üzerinde arttığını belirten vatandaşlar, "Araba pazarı değil sanki uçak pazarı" diye yorum yaptı.

Afyonkarahisar'da yer alan ikinci el araç pazarında vatandaşlar araç fiyatlarının yüksek olmasına tepki gösterdi. Araç fiyatlarının neredeyse yüzde 60 üzerinde arttığına tepki gösteren vatandaşlar milyonlarca liraya mal edilen otobanlarda, 30-40 yaşındaki hurda arabalara binildiğini söyledi.

Kentte kurulan ikinci el otomobil pazarındaki araç fiyatlarını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, duruma tepki gösterdiler. Neredeyse 20 bin TL'nin altında araç olmadığı gözlenen pazarda 86 model bir araca ise 19 bin TL istenmesi vatandaşların tepkilerinin haklı olduğunu gözler önüne serdi.

''TRAFİĞE ÇIKMAMASI GEREKEN ARAÇLAR YOLLARDA''

Pazara gelen Mehmet Arık isimli vatandaş, pazar fiyatlarının çok yüksek olduğun ve ikinci el bir araç almak isteyenlerin en az 35-40 bini gözden çıkarmaları gerektiğini savundu. Arık, "90 model bir araba 20 bin TL'den başlıyor. Asgari tutardan bir araç için 35 bin TL ödemesi gerekiyor vatandaşın. Yani trafiğe çıkmaması gereken araçların yollarda olmasının nedeni fiyatların yüksek olması. Bunun sebebi de '0' otomobil gelmiyor, gelse de fiyatından dolayı vatandaş alamıyor. Milyonlarca liraya yapılan otobanlarda, yollarda vatandaş 30-40 yaşındaki hurda arabalara biniyor. Bu can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor, doğaya da zarar veriyor. Ama vatandaşa reva görülen bu ne yazık ki. Diğer şehirlere göre ise Afyonkarahisar'da fiyatlar yüksek" dedi.

''ARABA PAZARI DEĞİL, UÇAK PAZARI SANKİ''

Arda Öztürk isimli bir başka vatandaş ise kendi arabasının 70 bin TL'lik satış fiyatını yazınca elinin titrediğini dile getirerek, esprili bir dille olaya yaklaşarak şunları söyledi:

"Piyasa uçuk, araba pazarı değil uçak pazarı sanki. Ben arabama 70 bin lira istedim ve kendim 68 bin liraya aldım. Alım satım yok şuanda. Çok kötü durum. Millet soruyor, alım satım sıfır. Bekliyoruz öyle. Fiyatlar her hata yükseliyor."

İkinci el araç fiyatlarına vatandaşlardan tepki: Araba pazarı değil, uçak pazarı sanki

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 00:57 - Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İkinci el araç fiyatlarına vatandaşlardan tepki: Araba pazarı değil, uçak pazarı sanki - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (18)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Telif polemiği büyüyor! Şehrazat'tan kendisine "Terbiyesiz" diyen Acun'a yanıt gecikmedi Film gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadı Babasını baltayla öldürdü, savunmasında "Babanı öldür' diye sesler duydum" dedi Oyuncu Damla Ersubaşı, boşanır boşanmaz imajını değiştirdi Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi Trabzon Emniyet Müdürü'nden tüyleri diken diken eden sözler: Hilal bıyıklı bozkurtlarım Karabağ'a gitmek için bekliyor Evi musluklarına kadar soyulan kadın komşularının duyarsızlığına isyan etti Talihsiz vatandaş, metrelerce yüksekten apartmanın önüne böyle düştü