"Vatandaşlardan Barış Pınarı" yorumu - Son Dakika

"Vatandaşlardan Barış Pınarı" yorumu

18.10.2019 12:35

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'nı yorumlayan vatandaşlar, Türkiye'nin gücünü tüm dünyanın gördüğünü belirterek, hem masada hem de sahada kazanılan bir harekat olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'nı yorumlayan vatandaşlar, Türkiye'nin gücünü tüm dünyanın gördüğünü belirterek, hem masada hem de sahada kazanılan bir harekat olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na, 9'uncu günde ara verildi. Harekat süresince Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Telabyad ilçe merkezi ve çevresindeki birçok kırsal mahalle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından terör örgütü PYD/ YPG'den geri alındı. Terörden alınan bölgelerde hakimiyet sağlanarak güvenlik için SMO askerleri yerleştirildi.

Yaşanan gelişmeleri ve Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren vatandaşlar, Türkiye'nin gücünü tüm dünyanın gördüğünü belirterek, hem masada hem de sahada kazanılan bir zafer olduğunu ifade ettiler.

Tüm dünyanın Türkiye'nin gücünü gördüğünü aktaran vatandaşlardan Hasan Gök, "Devletimiz teröre gerekli müdahaleyi yaptı. Hem sahada hem de masada istediğini aldı. İnşallah bu 5 günlük süre zarfında da gerekli tüm önlemler alınır. Dileğimiz buradaki mülteci kardeşlerimizin vatanına kavuşmasıdır. Tüm dünya Türkiye'nin gücünü gördü" dedi.

Akçakaleli vatandaşlardan Abit Kartal da, "Barış Pınarı Harekatı başarılı bir şekilde sürdürüldü. Harekatla tüm dünyayı karşımıza aldık. Avrupa, Amerika ve İsrail karşımızda durdu. Gerçekleştirdiğimiz operasyonla Akçakale'nin karşısı güvenli hale getirildi. Türkiye'nin zaferi karşısında bizler de gururluyuz" ifadelerini kulandı. - ŞANLIURFA

 Vatandaşlardan Barış Pınarı yorumu
 Vatandaşlardan Barış Pınarı yorumu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Vatandaşlardan Barış Pınarı' yorumu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Akıncı Üssü Davası'nda; sivil imamlar ve Ankara'yı bombalayan pilotlar 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı Trump kaybetti ama pes etmiyor: Bu seçimleri geri döndürmeliyiz Fransızların skandal Dağlık Karabağ kararına Dışişleri'nden tepki: Taraflı olduğunun açık göstergesidir Son Dakika! Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz terör operasyonunda gözaltına alındı Engelli kızının ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu Sadakatsiz'de Asya'nın tehlikeli planı izleyicileri ekrana kilitledi Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası ikinci el otomobil fiyatlarında yükseliş durdu, hareketlilik başladı Koronavirüs sonrası karavan satışları patladı! Almak isteyen 1 yıl sırada bekliyor