Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı - Son Dakika

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili kardinaline, gösterdiği belirtiler üzerine koronavirüs testi yapıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkan kardinal, tedavi altına alındı.

Katolikler için yönetim merkezi olan Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal Angelo de Donatis'in koronavirüs testinin sonucu pozitif çıktı. Kardinal, Roma'daki Gemelli Hastanesi'nde tedaviye başladı.

BELİRTİLER ÜZERİNE TEST YAPILDI

Vatikan'a yakın basın-yayın organlarında yer alan haberde, Vatikan dışında komşu Roma şehri ve civarındaki kiliselerden sorumlu olan Roma Piskoposluk Bölgesi Papalık Vekili Kardinal de Donatis'in bazı belirtiler nedeniyle koronavirüs testinden geçirildiği belirtildi. Test sonucu pozitif çıkan Kardinal de Donatis'in Roma'daki Gemelli Hastanesi'nde tedavisine hemen başlandığı kaydedildi.

''KENDİME GÜVENİYORUM''

66 yaşındaki Kardinal de Donatis'in ateşinin olduğu ancak genel durumunun iyi olduğu ve hemen antiviral tedavisine başlandığı ifade edildi. Kardinal de Donatis de durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Ben de bu testten geçiyorum. Huzurluyum ve kendime güveniyorum. Rabb'e ve Roma Kilisesi inananlarının dualarına güveniyorum." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Vatikan'da daha önce 6 kişide koronavirüs tespit edildiği açıklanmış, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un da iki kez testten geçirildiği ve test sonuçlarının negatif çıktığı belirtilmişti.

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı

Son Dakika

Sosyal medya kararnamesini imzalayan Trump, hem Twitter'a hem basına laf attı ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi ABD'deki ırkçılık karşıtı protestolar, şiddet eylemlerine dönüştü İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya mesajı Yunan basınında ses getirdi Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu