Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi - Son Dakika

Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi

11.09.2020 18:29
Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi, System.String[]

Vatikan'da korona virüs salgının başladığı ilk günden bu yana ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi.

Vatikan'da korona virüs salgının başladığı ilk günden bu yana ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi.

Korona virüs salgını Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide görüldü. Vatikan kardinallerinden Luis Antonio Tagle'ın Covid-19 testi pozitif çıktı. Vatikan tarafından bugün yapılan açıklamada, Vatikan'ın misyonerlik faaliyetlerinin başında bulunan 63 yaşındaki Filipinli Luis Antonio Tagle'ın Filipinler'in başkenti Manila'ya gittiği sırada yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Kardinal Tagle, Papa Francis ile 29 Ağustos'ta özel bir toplantıda bir araya gelmiş, 7 Eylül'de yapılan testi ise negatif çıkmıştı.

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni yaptığı açıklamada, Vatikan sağlık yetkililerinin son günlerde Tagle ile temas kuran kişileri kontrol ettiğini aktardı. Bruni, kontrol edilen arasında düzenli olarak test edildiği belirtilen 83 yaşındaki Papa'nın olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı. Sözcü Bruni, Tagle'ın herhangi bir semptom göstermediğini ifade ederken, Manila'da karantina altına alınacağını aktardı.

(İHA)

Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Vatikan'da ilk kez üst düzey bir yetkilide Covid-19 tespit edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller hastaneye kaldırıldı Galatasaray, maça hızlı başladı! Yıldız futbolcu mutlak pozisyonu değerlendiremedi Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü