Son Dakika Haberleri: Vatikan'ın Rahip Kararı İstanbul'daki Cemaati Ayağa Kaldırdı: Bırakmayız!

Vatikan'ın Rahip Kararı İstanbul'daki Cemaati Ayağa Kaldırdı: Bırakmayız!

2 gün önce

Yaklaşık 50 yıldır Türkiye'de görev yapan Latin-Katolik kilisesinin rahibi Felice Suriano, Vatikan tarafından İsrail'de bir kiliseye tayin edildi. Türkiye'de bulunan cemaat karar sonrası çıldırdı.

Yaklaşık 50 yıldır  Türkiye'de görev yapan Latin-Katolik kilisesinin rahibi Felice Suriano,  Vatikan tarafından  İsrail'de bir kiliseye tayin edildi.  İstanbul'daki Latin-Katolik cemaati ise çok sevdikleri rahibin tayinini durdurmak için imza kampanyası başlattı.  Cemaat yaşı 80'ne yaklaşan rahibin tayinini durdurmaya çalışıyor.

İSRAİL'E GİTMEK İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADI

İtalyan rahip Felice Suriano yaklaşık 50 yıldır  Türkiye'deki kiliselerde görev yapıyordu. Osmanlı zamanında ticaret ve çeşitli amaçlarla  İngiltere,  İtalya,  Fransa gibi ülkelerden gelen ve "Levanten" olarak adlandırılan kişilere hizmet veren kilisenin  Türkiye'deki en eski isimlerinden olan rahip Suriano, son olarak  Harbiye'de Dame de  Sion Kilisesi'nin yanındaki Saint Esprit Kilisesi'nde (Saint Esprit Katedrali olarak da biliniyor) görev yapıyordu. 1846'da Papa tararından yaptırılan ve yüksek mimari değeri haiz kilisenin cemaati,  Vatikan'ın bu tayini durdurması için imza kampanyası başlattı. Bu kampanya Papa'yı veya  Türkiye'den sorumlu kardinallerini ikna etmeye yeter mi bilinmez ama Milliyet.com.tr'nin yakınlarına ulaştığı ancak herhangi bir açıklama yapmak istemediği belirtilen Rahip Suriano yeni görev yeri  İsrail'e gitmek için hazırlıklara başladı.

PAPA FRANCİSCUS AYİN YÖNETMİŞTİ

Papa Franciscus, 2104 Kasım ayındaki  İstanbul ziyaretinde  Sultanahmet Camii ve  Ayasofya Müzesi ziyaretinin ardından  Harbiye'deki  Vatikan Temsilciliği gitmiş, buradan da Saint Esprit Kilisesi'ne geçerek akşam ayinini yönetmişti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Mahkeme Bank Asya'nın İflasına Hükmetti Moody's'ten İyi Haber: Türkiye'de Ekonomi Dirençli ve Risklere Karşı Dengeli
NATO'dan Sonra Norveç de Türkiye'den Özür Diledi Designated Survivor Dizisinde Türkiye Aleyhine Algı Operasyonu Yapılıp, FETÖ Aklanmaya Çalışıldı