Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı - Son Dakika

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

31.10.2020 01:02

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından bir otel sahibi, depremzedelerin otelinde ücretsiz konaklayabileceğini sosyal medya hesabından duyururken, onlarca vatandaş da evlerini açabileceklerini paylaştı.

Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında saat 14.51'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem birçok il ve ilçeden hissedildi. Yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, tüm Türkiye tek yürek oldu ve yaraları sarmak için harekete geçti.

Depremin ardından geceyi sokakta geçirecek vatandaşlara Twitter hesabı üzerinden seslenen işletmeci Savaş Gürleyen, sahibi olduğu otelde depremzedelerin ücretsiz konaklayabileceğini duyurdu.

"OTELİMİZDE ÜCRETSİZ KONAKLAYABİLİR"

Gürleyen, şu ifadeleri kullandı: " İzmir'de evleri hasar gören vatandaşlarımızı otelimizde ücretsiz konaklayabilir. Çiğli ve Güzelbahçe'deki şubelerimizde. 0535 625 55 74 bu numaradan bana ulaşın. Allah yardımcımız olsun. Konuma Google'dan ulaşabilirsiniz."

Gürleyen'in pandemi sürecinde de evlerine gidemeyen sağlık personeli için otelini ücretsiz olarak hizmete açtığı ortaya çıktı.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

EVLERİNİ AÇTILAR

Gürleyen'in başlattığı bu yardım kampanyası sonrası pek çok İzmirli de evlerini depremzedelere açabileceğine ilişkin paylaşımda bulundu.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

Bir kullanıcı, "Evimiz 9,2 şiddete kadar dayanıklı bayraklı tarafındayım 2 odamız boş evi yıkılan kalacak yeri olmayan herkes yazabilir gerekirse araçla gelir alırız. Rabbim hepimize yardımcı olsun" tweetini atarken, başka bir kullanıcı da "Çiğli harmandalında oturuyorum. Evim depreme ne kadar dayanıklı bilmiyorum ama en azından şimdilik evim de zarar ziyanım yok. Gelmek isteyen olursa her zaman kapımız açık" ifadeleriyle örnek bir davette bulundu.

Onlarca kişinin benzer davetleri depremzedelere moral olurken, Türk halkının yardımseverliği bir kez daha gözler önüne serildi.

Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı

Son Dakika Güncel Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi