Son Dakika Haberleri: Velayeti Annesine Verilen Kızını Kaçıran Baba Yakalandı

Velayeti Annesine Verilen Kızını Kaçıran Baba Yakalandı

8 yıl önce

Şanlıurfa'da, 1 ay önce eşinden boşanan 32 yaşındaki Mehmet A., mahkeme tarafından velayeti annesine verilen 1 yaşındaki kızını kaçırdı.

Velayeti Annesine Verilen Kızını Kaçıran Baba Yakalandı, System.String[]

Şanlıurfa'da, 1 ay önce eşinden boşanan 32 yaşındaki Mehmet A., mahkeme tarafından velayeti annesine verilen 1 yaşındaki kızını kaçırdı. 2 arkadaşıyla birlikte kızını kaçıran baba, yapılan ihbar sonrası polis tarafından yarım saat süren kovalamacanın ardından yakalandı. Kurtarılan küçük kız annesine teslim edilirken, çocuğunu kaçıran baba ve 2 arkadaşı gözaltına alındı.


Olay, gece geç saatlerde Devteşti Mahallesi'nde meydana geldi. Polis ihbar hattını arayan 28 yaşındaki Emine M., 1 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığı eşinin, velayeti mahkeme kararı ile kendisinde bulunan 1 yaşındaki kızları Melek'i zorla kaçırdığını söyledi. İhbar üzerine harekete geçen polis, çocuğunu kaçıran babanın yakalanması için çalışma başlattı. Çocuğu kaçıran babanın kullandığı kamyonetin plakasının bildirilmesinin ardından kentin bir çok yerinde uygulama noktası oluşturuldu. Çocuğun kaçırılmasından kısa süre sonra telsiz anonsu ile bildirilen 34 ZJ 7694 plakalı kamyonet kent merkezinde görüldü.


KOVALAMACA SONUCU DURDURULDU


Durması yönünde yapılan uyarıya rağmen kaçan kamyonet ile polis arasında kovalamaca başladı. Yaklaşık yarım saat süren kovalamaca İpekyol Mahallesi ara sokaklarında kamyonetin önünün kesilmesi ile son buldu. Durdurulan kamyonette bulunan baba Mehmet A. ile arkadaşları Mehmet Ş. ve Mehmet D. gözaltına alınırken, kaçırılan 1 yaşındaki Melek ise polis tarafından annesine teslim edildi.


Kızına kavuşan anne Emine M., gittiği Şehit Emin Çavuş Polis Merkezi'nde boşandığı eşinden şikayetçi oldu. Arkadaşları Mehmet Ş. ve Mehmet D. ile birlikte kızını kaçıran Mehmet A. da sorgulanmak üzere aynı merkeze götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


- Şanlıurfa

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:22 Kaynak: DHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti