Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek - Son Dakika

Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek

07.06.2014 11:22
Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek, System.String[]

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Veliköy Gençlikspor Kulübü Derneği Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Veliköy Gençlik spor Kulübü Derneği Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kongrede kulübün ismi 1911 Çerkezköyspor Kulübü olarak değiştirilirken, kulüp başkanlığına ise delegelerinin hepsinin oyunu Murat Narçın seçildi.

Veliköy Gençlikspor Kulübü Derneği tarafından Olağanüstü Genel Kurulu Veliköy Kapalı Düğün Salonu'nda yapıldı. Kongreye 105 delegenin 76'sı katılırken, gündemin ilk maddesinde divan heyeti seçimi yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Veliköy Gençlikspor Kulübü Başkanı Rıdvan Koç konuşma yaptı. Koç, Süper Amatör Ligde mücadele eden takımı son yıllarda iyi bir şekilde temsil ettiklerini dile getirerek, "Futbol federasyonunun herhangi bir desteğinin bulunmadığı günümüzde Veliköy sporumuzun yapmış olduğu bu büyük başarı hiçte küçümsenmemelidir. En büyük başarı ise yönetim kurulu üyelerimizindir. Belediyemizin büyük katkıları ve sporcularımızın büyük fedakarlık ve özveri ile mücadele etmesi sonucunda gelmesi itiraf edilmelidir" dedi.

"GENÇLERE ÖNEM VERECEĞİZ"

Yeni sezonda Veliköy'de yetişen gençlerin alt yapıdan yetiştirilerek daha iyi bir gelecek elde etmeye çalışılması için U17 ve U19 gençler ligine katılarak gençleri kötü alışkanlıktan arındırılıp spor sahalarına çekmeye çalıştıklarını dile getiren Koç, iyi bir gelecek elde etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

TAKIMIN RENGİ VE İSMİ DEĞİŞTİ

Başkan Koç'un konuşmasının ardından gündemin diğer maddesinde yer alan gelir ve gider cetvelleri görüşüldü. Divan Başkanı Ahmet Sarı yaptığı bilgilendirmede gelir bütçesinin 227 bin 998 lira 86 kuruş, giderin ise 227 bin 998 lira 86 kuruş olduğunu açıkladı. Yapılan bilgilendirmenin ardından bütçe oy birliği ile kabul edildi. Kulübün tahmini bütçesi ise 400 bin TL olarak kabul edildi. Toplantıda Murat Narçın, Melih Gedikoğlu ve Ünal Karabaş tarafından divan heyetine sunulan önergelerde Veliköyspor takımının siyah-turuncu olan renklerine kırmızı-mavi renklerinin ilave edilmesi ve Veliköy Gençlikspor Kulübü Derneği olan isminin de 1911 Çerkezköyspor kulübü derneği olarak değiştirilmesi talebi karara bağlandı. Divan heyetine sunulan talepler ise oy birliği ile kabul edildi. Kulübün renginin ve isminin neden değiştirildiğini öğrenmek isteyen delegelerinin tepkisine cevap veren Koç "Kulübümüzün rengi olan beyaz ve turuncu kalacaktır. Çerkezköy'e bağlandığımız için Çerkezköy Belediyesinin rengi olan mavi ve kırmızı da kulübe eklenecektir. Veliköy'ün artık Çerkezköy'ün bir mahallesi olduğu için böyle bir değişimin yapıldığını ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Toplantının sonunda ise Genel Kurula tek liste ile giren Murat Narçın'ın listesi okunarak oylamaya sunuldu. Liste oy birliğiyle kabul edilirken, 1911 Çerkezköyspor Kulübünün yeni kulüp başkanı Murat Narçın konuşmasını yaptı. Konuşmasına Trakya'nın en nadir görülen kongresini yaptıklarını belirterek başlayan Narçın, "Çoğunluğun en nadir olduğu ilk toplantılardan birini gerçekleştiriyoruz. Burada saygı, sevgi her şey vardır. Geçtiğimiz hafta Lüleburgazspor 7 kişi ile kongre gerçekleştirdi. Veliköyspor'u dışarıdan hep takip ettik. Veliköyspor'un başarı dürüstlükten ve şeffaflıktan gelmektedir. Geçmişte yer alan yöneticiler de bu kulübü buraya başarılı bir şekilde getirmiştir. Yönetimi geniş tutarak ve Veliköyspor'u ileri taşımak için Çerkezköy'e mal ediyoruz. Büyükşehir olduğu için Tekirdağ'da kabuk kırılması gerekiyordu. Geçmişteki başkanları ve yönetimi örnek alıyoruz. Kendileri gerçekten çok güzel işler başardılar. Yönetim olarak harcamaları iki katına çıkaracağız. Diğer kulüpler ile iyi geçinmek, ve hiçbir şekilde o kulüpler ile polemiğe girmek istemiyoruz. Göreve geldikten sonra ilk olarak Bölgesel Amatör Lig ardından ise Üçüncü ligi istiyoruz. Bu saygı ve sevgiyi koruduğumuz sürece Çerkezköy'den katılımlar daha da artacaktır" dedi.

Murat Narçın Başkanlığı'nda 1911 Çerkezköy Spor Kulübü Derneğinin yeni oluşan yönetim listesi: Asil yönetim; Murat Narçın, Melih Gedikoğlu, Mesut İşlek, Talip Sivri, Sebahattin Çolakoğlu, Rıdvan Koç, Turan Kurt, Ünal Karabaş, Serkan Yeşil, Harun Uymaz, Birol Saygın, Fikri Güzel, Engin Camcı, Yakup Cin ve Nevzat Oğuz yer alırken yedeklerde ise Hakan Kayacan, Şevki Tosun, Doğan Eker, Yusuf Furkan Tezcan, Muzaffer Savaş, Ragıp Cin, Nesat Küçük, Hür Atılgan Develi, Mustafa Küçük, Hüseyin Çolakoğlu, Aykut Döngel, Mücahit Yavuz, Alkan Kuru, Ömer Paralı ve Dinçer Dönmez, Denetleme Kurulu'nda Mehmet Danyeli, Hasan Kuy ve İlker Sezen, Federasyon delegeleri ise; Murat Narçın, Melih Gedikoğlu ve Ahmet Sarı oldu. - TEKİRDAĞ

Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek
Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek
Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek
Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Veliköyspor Artık 1911 Çerkezköyspor Olarak Mücadele Edecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan, Karabağ çatışmalarında 2 bin 783 askerini kaybetti Davutoğlu'nun hükümeti eleştirdiği videoya dikkat çeken yorum: CHP'den iyi muhalefet yapıyor "50 yaşımda yetim kaldım" diyen VJ Bülent Çarıkçı isyan etti: Herkes ölebilir Son Dakika! Kahramanmaraş'ta otele baskın yapan polisle şüpheli arasında çatışma çıktı: 1 polis yaralı, 1 polis şehit Hiç gitmediği İstanbul'da, otoyol geçiş cezası yedi Turistlerin çekildiği sahillerde yunuslardan görsel şov! Vatandaşlar telefonlara sarıldı Mehmet Ali Erbil, kızının fotoğrafındaki göğüs dekoltesinden rahatsız olunca emoji kullanarak sansür uyguladı Brezilya'da hamile taklidi yapan kadın karpuz kabuğunda kilolarca uyuşturucu kaçırmış