Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı - Son Dakika

Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı

04.01.2017 13:27
Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı, System.String[]

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Suriyeliler okula yerleştirilecek’ söylentisi üzerine aileler, Milli Eğitim Müdürünün odasını bastılar.

Mersin'in Tarsus ilçesinde 'Suriyeliler okula yerleştirilecek' söylentisi üzerine aileler, Milli Eğitim Müdürünün odasını bastılar.

Hasan Karamehmet İlkokulu bahçesinde toplanan yaklaşık 100 kişilik veli grubu, 150 metre mesafedeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüdüler.

Veliler, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, Hasan Karamehmet İlkokulu'nun kullanılmayan binasına bugün saat 5'ten sonra Suriyeli mültecilerin yerleştirileceği şeklinde bilgi aldıklarını dile getirerek, buna izin vermeyeceklerini, konuyu Mili Eğitim Müdürü ile görüşmek istediklerini söylediler.

Milli Eğitim Müdürlüğü girişinde özel güvenlik görevlileri tarafından durdurulan veliler, alkışlar ve sloganlarla Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı'yı dışarıya davet ettiler.

Milli Eğitim Müdürü Kalaycı'nın aşağıya inmemesi üzerine veliler topluca x-ray ve güvenlik görevlilerini geçerek makam odasının bulunduğu birinci kata çıktılar.

Makam odasında Milli Eğitim Müdürüne 'biz okulumuzda Suriyeli istemiyoruz' şeklinde tepki gösteren velilere, müdür Kalaycı'nın 'böyle bir şey yok' demesine rağmen tartışmaya devam ettiler. Müdürün odada yaptığı açıklamayı yeterli görmeyen veliler Milli Eğitim Müdürünün dışarıda bekleyen diğer velilere de açıklama yapmasını istediler. Bunun üzerine aşağıya inen Milli Eğitim Müdürü Kalaycı, çevik kuvvet ve polisler arasında açıklama yaparak velilerin ikna olmasını sağladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, güvenlik önlemelerini aşarak makam odasına giren velilerin bu şekilde tutum takınarak odasına dalmalarını bir baskın olarak nitelendirip haklarında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Kalaycı, odasında velilerin tepki gösterdiği konunun dedikodudan ibaret olduğunu, kendilerinin okula Suriyeli sığınmacıların yerleştirilmesi gibi bir düşünce veya bu konuda herhangi tasarruflarının olmadığını dile getirdi.

Velilerin Milli Eğitim Müdürlüğüne topluca gittiği ihbarını alan emniyet güçlerinin çok sayıda zırhlı araç ve personel ile Milli Eğitim Müdürlüğü önünde önlem aldıkları gözlendi. - MERSİN

Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı
Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Veliler, Milli Eğitim Müdürü'nün Odasını Bastı - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın