Son Dakika Haberleri: Velilere Yönelik Eğitim Semineri

Velilere Yönelik Eğitim Semineri

8 yıl önce

Gaziantep Özel Gonca Anaokulu'nda düzenlenen anne eğitim seminerlerinin sonuncusu gerçekleştirildi.

Velilere Yönelik Eğitim Semineri, System.String[]

Gaziantep Özel Gonca Anaokulu'nda düzenlenen anne eğitim seminerlerinin sonuncusu gerçekleştirildi.


Katılımın yoğun olduğu seminerde anne ve babaların çocuklarına karşı takındıkları olumlu ve olumsuz tutumlar ve bunların çocuğun gelişimindeki olası sonuçları üzerine bilgiler verildi.


Özel Gonca Anaokulu Psikolojik Danışmanı Esra Cıranoğlu, gerçekleştirilen seminerde, şunları kaydetti.


"Çocuk dünyaya geldiğinde ilk önce anne babasıyla iletişim kurar. Anne, babanın çocuğa olan sevgisi, ilgisi, gözlemlemesi, ihtiyaçlarını karşılaması onu bir birey haline getirecektir. Amaç, kuşkusuz sağlıklı bir kişiliğe sahip insan yetiştirmektir. Çocuk her gelişimi döneminde farklı gereksinimlere sahiptir. Bunların önemli bir bölümü aile tarafından karşılanır. Gereksinimleri karşılanmayan çocuk kendi öz benliğinden utanç duymaya başlayarak sağlıksız büyür. Sizler ebeveyn olarak, işbirliğine yatkın, çalışmaktan zevk alan, kendini ve diğer insanları seven, yaratıcı, vicdan sahibi bireylerin yetişmesi için, sevecen ve dengeli bir ortamda, sorumlulukların paylaşıldığı, hoşgörünün hakim olduğu, demokratik bir tutumla, duyarlı, dengeli ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilirsiniz."


- GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 12:00 Kaynak: AAMeteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var
Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor