Velilere Yönelik Eğitim Semineri - Son Dakika

Velilere Yönelik Eğitim Semineri

01.01.2012 12:00
Velilere Yönelik Eğitim Semineri, System.String[]

Gaziantep Özel Gonca Anaokulu'nda düzenlenen anne eğitim seminerlerinin sonuncusu gerçekleştirildi.

Gaziantep Özel Gonca Anaokulu'nda düzenlenen anne eğitim seminerlerinin sonuncusu gerçekleştirildi.

Katılımın yoğun olduğu seminerde anne ve babaların çocuklarına karşı takındıkları olumlu ve olumsuz tutumlar ve bunların çocuğun gelişimindeki olası sonuçları üzerine bilgiler verildi.

Özel Gonca Anaokulu Psikolojik Danışmanı Esra Cıranoğlu, gerçekleştirilen seminerde, şunları kaydetti.

"Çocuk dünyaya geldiğinde ilk önce anne babasıyla iletişim kurar. Anne, babanın çocuğa olan sevgisi, ilgisi, gözlemlemesi, ihtiyaçlarını karşılaması onu bir birey haline getirecektir. Amaç, kuşkusuz sağlıklı bir kişiliğe sahip insan yetiştirmektir. Çocuk her gelişimi döneminde farklı gereksinimlere sahiptir. Bunların önemli bir bölümü aile tarafından karşılanır. Gereksinimleri karşılanmayan çocuk kendi öz benliğinden utanç duymaya başlayarak sağlıksız büyür. Sizler ebeveyn olarak, işbirliğine yatkın, çalışmaktan zevk alan, kendini ve diğer insanları seven, yaratıcı, vicdan sahibi bireylerin yetişmesi için, sevecen ve dengeli bir ortamda, sorumlulukların paylaşıldığı, hoşgörünün hakim olduğu, demokratik bir tutumla, duyarlı, dengeli ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilirsiniz."

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Velilere Yönelik Eğitim Semineri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Çekya'da Sağlık Bakanı'ndan büyük skandal! Korona kurallarını hiçe saydı, istifası isteniyor TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl ABD'de bu çocuğu konuşuyor! Karantina arkadaşı olarak insan iskeletini seçti