Son Dakika Haberleri: Venezuela'daki Siyasi Krizin Sonuçları Trump İçin Neden Önemli?

Venezuela'daki Siyasi Krizin Sonuçları Trump İçin Neden Önemli?

3 ay önce

Venezuela lideri Maduro'ya karşı çarşamba günü gerçekleşen askeri kalkışma başarısızlıkla sonuçlandı. ABD'nin desteklediği muhalefet lideri Guaido ise halkı sokaklara inmeye çağırdı. Öte yandan Trump, Venezuela’daki siyasi kriz ile 2020 başkanlık seçimleri öncesi bir imtihana mı tabi tutuluyor?

Venezuela'daki Siyasi Krizin Sonuçları Trump İçin Neden Önemli?, System.String[]
Venezuela lideri Nicolas Maduro'ya karşı çarşamba günü gerçekleşen askeri kalkışma başarısızlıkla sonuçlandı. Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) desteklediği muhalefet lideri Juan Guaido ise halkı sokaklara inmeye çağırarak mücadelesine devam edeceğinin sinyalini verdi.

Guaido ayrıca Venezuela ordusunun Nicolas Maduro'yu desteklemekten vazgeçmesi ve Maduro'nun koltuğunu terk etmesi için çağrıda bulunmuştu. Bu çağrının gerçekleşmesi ve Maduro'nun görevinden ayrılması hedefiyle ABD hem diplomatik hem de siyasi anlamda Venezuela'ya karşı petrol sektörü ve bankalar olmak üzere bir takım yaptırımları uygulamaya koydu.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi: 02.05.2019 02:01 Trans birey katilinden iğrenç savunma: Bana, "Üç kişi toplu ilişkiye girelim" dedi TÜRES Başkanı: Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasına karşıyız Şezlong tartışmasında bir polis öldü, 2 kişi yaralandı!